12 kwietnia, 2024 09:22
Lakier bezbarwny do samochodu — warto czy nie?

Lakier bezbarwny do samochodu — warto czy nie?

Poruszanie się zadbanym, wyglądającym na nowe autem jest na pewno przyjemniejsze niż korzystanie z pojazdu skorodowanego czy porysowanego. Wbrew pozorom, można wiele zrobić, by wydłużyć żywotność karoserii i wcale nie chodzi tu tylko na przykład o uważne parkowanie. Warto korzystać z opcji polecanych przez profesjonalistów, zwłaszcza jeśli chodzi o powłoki ochronne. Jedną z nich może stanowić bezbarwny lakier. Dowiedz się na ten temat więcej.

Piękny wygląd karoserii na dłużej

Stan powłoki lakierniczej na pewno jest tym, co najmocniej rzuca się w oczy gdy chodzi o wygląd auta. Jednocześnie element ten jest najmocniej narażony na zniszczenia, związane z solą drogową, opadami atmosferycznymi oraz uszkodzeniami ze strony innych użytkowników ruchu, drobin piasku czy kamyków pryskających spod kół. Wydaje Ci się, że niewiele można z tym zrobić? Nic bardziej mylnego, a co więcej, rozwiązania ochronne możesz wdrożyć samodzielnie!

Specjaliści z salonów auto detailingu proponują między innymi zabezpieczanie powłoki lakierniczej ceramidami, które tworzą niewidoczną warstwę, a jednocześnie dodają połysku. Takie usługi są jednak kosztowne, a równie dobry efekt daje bezbarwny lakier do samochodu, który nie zmienia koloru powłoki bazowej, ograniczając się do jej ochrony. Jest to świetne rozwiązanie tym bardziej że można pokusić się o jego samodzielne nałożenie, ponieważ sprzedawany jest w wygodnych w użyciu puszkach.

Co dokładnie daje bezbarwny lakier samochodowy?

Bezbarwna powłoka dodaje blasku i sprawia, że kolor lakieru wydaje się głębszy, całe auto wygląda też na nowsze. Przede wszystkim jednak warstwa taka podwyższa odporność karoserii na wszelkie uszkodzenia, chroniąc na przykład przez ubytkami lakieru powodowanymi przez grad czy kamyki. Poza tym śliską powierzchnię łatwiej jest utrzymać w czystości. To ma znaczenie nie tylko dla wygody i estetyki, ale też żywotności blachy, gdyż zanieczyszczenia także niekorzystnie wpływają na jej stan, wżerając się w jej strukturę.

Warto zadbać o swoje auto

Kierowcy często nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak łatwo i tanio mogą zadbać o swoje auto. Produkty takie jak wspominany lakier, chroniący przed korozją podkład epoksydowy czy kolorowe lakiery, są niedrogie, łatwo dostępne oraz proste w zastosowaniu. Warto więc na nie stawiać i stale cieszyć się świetnym wyglądem pojazdu.