4 grudnia, 2023 15:06

Jakie dekoracje wymagają wykorzystania metalowej obręczy?

Dekorowanie pomieszczeń własnoręcznie wykonanymi pracami nie tylko daje satysfakcję, ale też wprowadza do wnętrz szczególną atmosferę. Odwiedzając taki dom, od razu można dowiedzieć się sporo o jego mieszkańcach, ich upodobaniach i talentach. Jeśli i Ty lubisz dekoracje na obręczach, sprawdź, gdzie je kupisz w wielu rodzajach i w korzystnej cenie!

Jakie modele obręczy wykorzystuje się w pracach rękodzielniczych?

W sklepach internetowych dla osób pasjonujących się dzierganiem czy tworzeniem dekoracji ze sznurków, kordonków, piórek, koralików itp. można też znaleźć akcesoria, które będą wspaniałymi ramami dla różnych kompozycji, pozwalającymi je odpowiednio wyeksponować. Takim stelażem może być odpowiednio dobrana obręcz metalowa , dostępna w wielu średnicach, grubościach i kolorach. W sprzedaży są produkty z cienkiego i grubego drutu, których rozmiary wahają się od 10 do 80 cm. W zależności od rodzaju pracy można wybrać wersję:

  • czarną,
  • białą,
  • srebrną,
  • złotą.

Jakie prace można wyeksponować na obręczach?

Jest to indywidualna sprawa każdego twórcy. Najczęściej wykorzystuje się je do tworzenia łapaczy snów, które mogą być wykonane na szydełku lub plecione ze sznurków, wstążek itp. Mają przypominać sieć, która nie dopuści złych snów do domowników. Na takich ramach plecione są także makramy, ale można również mocować na nich witrażyki ze świątecznymi ozdobami, np. na okno. Bardzo pięknie wyglądają rozpięte na nich prace z włóczki ombre.

Jak można wykorzystać prace na obręczach?

To także zależy od preferencji rękodzielnika. Łapaczami snów najczęściej ozdabia się sypialnie, ale pięknie będą też wyglądać w przedpokojach. Większą uniwersalnością cechują się makramy, które pasują do każdego pomieszczenia. Pięknie obrobione kordonkiem obręcze z wydzierganymi serwetkami w środku, dzwoneczkami, aniołkami itp. idealnie ozdobią każde okno, wprowadzając do wnętrz świąteczną atmosferę.

W dobrych sklepach internetowych poza samymi obręczami można również znaleźć mnóstwo innych artykułów do wyrobu ozdób. Jeżeli jesteś osobą pasjonującą się tworzeniem takich dekoracji, przejrzyj oferty sklepów, a z pewnością znajdziesz coś dla siebie.