4 grudnia, 2023 21:17

Irygator dentystyczny – czym jest i dlaczego warto go kupić?

Coraz więcej osób, które chcą mieć ładne oraz zdrowe zęby, decyduje się na zakup cieszącego się popularnością, niepozornego urządzenia, które z wyglądu przypomina szczoteczkę elektryczną. Sprawdź, jakie korzyści może przynieść regularne stosowanie irygatora!

Czym jest irygator do zębów?

To zazwyczaj niewielki ręczny przyrząd do higieny jamy ustnej, który w zależności od wybranego modelu składa się z kilku elementów. Jego sekret tkwi w niepozornej dyszy, z której pod ciśnieniem kierowany jest ze zbiornika strumień wody czyszczący zęby oraz dziąsła na przykład z resztek spożytego posiłku, osadu kawy lub herbaty czy szkodliwych bakterii. Urządzenie sprawia, że mycie jamy ustnej jest dokładniejsze, sprawniejsze oraz szybsze. 

W internetowych i stacjonarnych sklepach można znaleźć wiele modeli irygatorów. Klienci mogą zadecydować, czy wolą sprzęt stacjonarny, który jest nieco większy, czy bezprzewodowy lub zasilany baterią. Każdy z nich zaspokoi różne potrzeby użytkowników, nawet noszących aparat ortodontyczny, posiadających implanty lub zmagających się z nadwrażliwością dziąseł.

Lepszy niż renomowane szczoteczki

Główną zaletą używania irygatora jest dokładniejsze czyszczenie całej jamy ustnej. Woda pod ciśnieniem zdecydowanie lepiej poradzi sobie z myciem trudno dostępnych miejsc niż nawet najlepsza szczoteczka renomowanej firmy. Dodatkowo sprzęt jest intuicyjny w użyciu i bezpieczny, nie uszkodzi zębów oraz dziąseł tak jak na przykład wykałaczka stosowana do wydobycia resztek jedzenia czy niepoprawnie trzymana nić dentystyczna. Produkt polecany jest osobom w różnym wieku, które chcą jeszcze bardziej zadbać o swój piękny i zdrowy uśmiech.

Praktyczny i niezastąpiony sprzęt

Wielu osobom zależy na zdrowych, białych i ładnych zębach. Aby osiągnąć ten cel, oprócz codziennego szczotkowania i stosowania wysokiej jakości produktów warto zainwestować w domowy irygator dentystyczny. Przyrząd nie musi zajmować wiele miejsca w łazience, jest poręczny, a modele z możliwością regulacji ciśnienia można szybko dostosować do potrzeb domowników.