24 lutego, 2024 09:24
Ile kołków rozporowych znajduje się w skrzynce instalacyjnej i jakie są ich typy?

Ile kołków rozporowych znajduje się w skrzynce instalacyjnej i jakie są ich typy?

Rozglądając się za nowoczesnymi, wysokiej jakości systemami mocowań, wiele przedsiębiorstw zajmujących się pracami wykończeniowymi wybiera uniwersalne rozwiązania niemieckiej marki Fischer. Produkty te sprawdzają się także w domach, do wieszania różnych przedmiotów. Chcesz poznać ich zalety? Zapoznaj się z tekstem.

Gdzie można niedrogo kupić kołki Fischer w różnych rozmiarach?

Te uniwersalne mocowania są dostępne w wielu sklepach budowlanych w różnych rozmiarach i typach. Chcąc je tanio kupić i mieć zawsze pod ręką, można zdecydować się na ich duży zestaw, w którego skład wchodzi specjalna skrzynka instalacyjna z przegródkami. W poszczególnych przegródkach są posortowane kołki UX 6, UX 8 i UX 10. Wszystkich kołków jest 100, przy czym tych pierwszych, najczęściej używanych, jest najwięcej, natomiast ostatnich najmniej. Jest to niezwykle praktyczny zestaw, idealny do montowania:

  • lamp,
  • karniszy,
  • lekkich szafek,
  • gzymsów. 

Dlaczego ten rodzaj kołków uznaje się za uniwersalny?

Przede wszystkim dlatego, że można je wykorzystać nawet wówczas, gdy trudno określić rodzaj podłoża. Aby zagwarantować maksymalne trzymanie, mocowanie to rozpręża się w podłożu pełnym lub zapętla w podłożu pustakowym. Nie ma też problemu z prowadzeniem wkrętu, dzięki skośnym nacięciom na kołku. Ząbkowane krawędzie uniemożliwiają jego obracanie się podczas montażu.

Czy w ofercie rynkowej są tylko kołki UX?

To tylko jeden z rodzajów tych mocowań oferowanych przez wiele dobrych sklepów budowlanych. W ofercie są też skrzynki instalacyjne z wysokojakościowego tworzywa z przezroczystymi pokrywami, dzięki czemu można z łatwością podejrzeć zawartość. Oprócz opisywanych wcześniej kołków UX, zawierają one mocowania SX oraz S o 4-kierunkowym rozpieraniu i w różnych rozmiarach. Oczywiście, można też nabyć inne rodzaje tych produktów, takie np. jak Duopower, idealne do płyt wiórowych i nie tylko.

Czy te systemy mocowań mają jakieś wady?

Jak dotąd nie zanotowano żadnych problemów z kołkami FIschera. Dlatego, jeśli zawsze chcesz mieć takie uniwersalne mocowania pod ręką, wybierz odpowiadającą Ci skrzynkę instalacyjną i dokonaj zakupu.