12 kwietnia, 2024 09:22

Depilator Philips laserowy czy zwykły? Poradnik wyboru

Wiele osobom usuwanie zbędnego owłosienia kojarzy się z dyskomfortem i krótkotrwałymi efektami. Na szczęście rzeczywistość może wyglądać inaczej – wystarczy sięgnąć po urządzenia takie jak depilator Philips Lumea albo inne podobne produkty. Pozwalają one skutecznie i całkowicie bezpiecznie usunąć włoski, dzięki czemu ciało jest gładkie przez długi czas. W sklepach dostępne są modele tradycyjne albo laserowe, co przysparza kłopotów kupującym. Jaki produkt najlepiej wybrać i na co koniecznie zwrócić uwagę? Przeczytaj już teraz poradnik, aby się dowiedzieć!

Klasyczne depilatory

Popularne, klasyczne sprzęty, inaczej niż warianty laserowe czy z lampą (IPL), jak Philips Lumea, mają mechanizm składający się z dysków lub pęset. W przypadku pierwszych głowica jest wyposażona w ceramiczne lub metalowe elementy, które obracają się, wyrywając tym samym włoski. Wskazana metoda jest szybka, jednak dla niektórych może być stosunkowo bolesna. Drugi typ urządzeń ma u góry otwierające i zamykające się pęsety, które chwytają włosy i usuwają je razem z cebulkami. Technologia ta sprawdza się najlepiej w przypadku rzadkiego owłosienia. Tradycyjne artykuły często mają dodatkowe nasadki oraz mogą pracować na sucho lub mokro.

Depilatory laserowe

Na rynku znajdziesz też rozmaite depilatory laserowe, które jeszcze niedawno były spotykane wyłącznie w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Jednak dziś każdy może samodzielnie używać ich w domowych warunkach. Opisywane urządzenia emitują wiązkę światła, energia jest wchłaniana przez brodawkę włosową, co w konsekwencji niszczy cebulkę włosa w w fazie wzrostu. Sposób ten jest niezwykle precyzyjny, gdyż koncentruje się na mieszku włoska, jednak sesje trzeba powtarzać co najmniej kilkukrotnie, aby uzyskać gładką skórę na wiele tygodni. Warto wiedzieć, że istnieją także sprzęty IPL takie jak Philips Lumea, które mają wbudowaną lampę emitującą pulsujące światło o szerokim spektrum, co przyspiesza proces depilacji.

Depilator tradycyjny czy laserowy – który wybrać?

Trudno o jednoznaczną odpowiedź, który rodzaj urządzeń jest lepszy. Z pewnością należy wziąć pod uwagę własne wymagania. Na początku trzeba zdać sobie sprawę, że depilatory tradycyjne są zwykle znacznie tańsze. Za maksymalnie kilkaset złotych można nabyć wysokiej klasy sprzęt, np. akumulatorowy. Modele laserowe albo z lampą, m.in. Philips Lumea, są droższe, ale działają efektywniej. Dzięki zintegrowanym końcówkom mogą być stosowane do różnych rejonów ciała. Jednakże musisz pamiętać, że nie powinny z nich korzystać osoby z żylakami, podrażnioną skórą oraz bardzo delikatnym i jasnym owłosieniem.

Wyjątkowy depilator Philips Lumea

Dzięki szerokiej ofercie renomowanych sklepów internetowych z pewnością każdy odnajdzie idealne akcesorium dla siebie. Jeśli nadal zastanawiasz się, jaki sprzęt wybrać, to na uwagę zasługuje depilator Philips Lumea 9000 IPL BRI955/00. Naświetla on cebulki włosów, gwarantując po kilku zabiegach gładką skórę nawet przez pół roku. Ponadto automatycznie dostosowuje intensywność zabiegu do odcienia naskórka. Takie urządzenie po prostu warto mieć w swoim domu.