12 kwietnia, 2024 09:22
Czy pierścionek zaręczynowy musi być z brylantem?

Czy pierścionek zaręczynowy musi być z brylantem?

Poszukując biżuterii na zaręczyny dla ukochanej, mężczyźni muszą wziąć pod uwagę wiele kwestii, nie tylko takich jak cena wyrobu, jego rozmiar, ale też materiał wykonania. Obecnie często dylemat dotyczy wyboru koloru złota, ale istotny jest też kamień. Czy obowiązkowo musi to być tradycyjny brylant? Przeczytaj i sprawdź!

Wyjątkowy wybór

Nie bez przyczyny brylanty są najczęściej osadzane w pierścionkach przeznaczonych na zaręczyny. Są nie tylko piękne i od wieków budzą wiele emocji, także ze względu na ich wysoką wartość, ale też mają ważną symbolikę. Oznaczają nieprzemijające uczucie i wieczność, zatem są idealnym wyborem na oświadczyny —  nawiązują do wiecznej miłości, jaka połączyła parę i są dowodem uczucia darowującego dla obdarowanej. Jednak warto pamiętać, że nie wszyscy tak samo mocno cenią klasykę, poza tym pierścionki z brylantami w opinii niektórych osób mogą nie być dość oryginalne. W przypadku, gdy wiadomo, że ukochana lubi mieć wyjątkowe produkty, może się okazać, że inny minerał, nawet mniej cenny, będzie lepszym wyborem.

Jakie kamienie są dostępne?

Zaletą minerałów innych niż brylanty są też ich zróżnicowane kolory, często bardzo piękne, a nawet niezwykłe, jak mieniący się opal czy kamienie z cętkami, paskami i innymi wzorami. Są to prawdziwe dzieła natury, a osadzone w szlachetnym metalu, prezentują się zjawiskowo. Taki pierścionek zaręczynowy będzie też dobrą opcją dla kobiety lubiącej dany minerał albo dany kolor, na przykład zielony, niebieski czy czerwony. Pierścionki ze szmaragdem, malachitem, szafirem, rubinem czy opalem są nie gorszym wyborem niż te z brylantami. Wszystko zależy jednak od preferencji przyszłej użytkowniczki.

Istotna wysoka jakość

Metal szlachetny wysokiej próby i szlachetny kamień, czy to brylant, czy szmaragd, to gwarancja trwałości oraz zadowolenia. Poszukując idealnej biżuterii na zaręczyny, warto zatem zwracać uwagę nie tylko na jej piękno, ale też renomę producenta.