Garaże blaszaki – praktyczne rozwiązanie
Zróżnicowana oferta blaszanej zabudowy garażowej pozwala inwestorom wybierać konstrukcje idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Jednym z podstawowych czynników, które wpływają na różnice w użytkowaniu, estetyce oraz cenie takich obiektów, jest rodzaj zastosowanej blachy. Sprawdź, z jakich materiałów najczęściej wykonuje się obudowę blaszanych garaży i czym różnią się między sobą poszczególne technologie.
Z czego produkuje się poszycie blaszanych budynków?
Odpowiednio wysoka jakość komponentów stosowanych do budowy blaszaków to jeden z warunków ich bezproblemowego, wieloletniego użytkowania. Obecnie zabudowa tego rodzaju konstrukcji produkowana jest najczęściej z dwóch rodzajów blachy: ocynkowanej oraz akrylowej. Oba materiały mają swoje zalety, które powodują, że jedna i druga technologia cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów.
Blachy ocynkowane
Do produkcji obiektów ocynkowanych wykorzystuje się standardowe blachy trapezowe, które poddawane są procesowi cynkowania ogniowego. Zabezpiecza ono metal przed korozją, dzięki czemu tradycyjny blaszak może służyć swoim właścicielom przez długie lata, oferując niezmiennie wysokie walory wytrzymałościowe oraz estetyczne.
Blachy akrylowe
Alternatywą dla obiektów ocynkowanych jest garaż blaszak akrylowy. Co ciekawe, także tutaj mamy do czynienia z blachą zabezpieczoną warstwą ocynku, z tą różnicą, że jeszcze zanim trafi ona do sprzedaży, podlega dodatkowemu lakierowaniu. Powłoka akrylowa, poza tym, że pozwala na uzyskanie atrakcyjnej kolorystyki, stanowi dodatkowe zabezpieczenie materiału, jeszcze skuteczniej chroniąc poszycie blaszaka przed wpływem czynników pogodowych czy uszkodzeniami mechanicznymi.
Co wybrać?
Inwestorzy, których priorytetem jest trwałość i niski koszt budowy, bez obaw mogą decydować się na konstrukcje z poszyciem z blachy ocynkowanej. Taki garaż z pewnością posłuży na posesji przez długie lata, spełniając swoje funkcje. Z kolei osoby, dla których równie istotna co wysoka jakość wykonania jest niebanalna estetyka, powinny swoją uwagę skierować na modele z blachy akrylowej, dostępne w bogatej gamie modnych kolorów.
Nie tylko blacha – co jeszcze wpływa na jakość blaszaka?
Warto dodać, że typ blachy to nie jedyny aspekt, na który warto zwracać uwagę, wybierając garaż. Równie istotne są inne elementy, jak m.in. grubość oraz sposób wykonania szkieletu, jakość zastosowanych drzwi oraz bram czy odpowiednie nachylenie dachu, umożliwiające szybkie odprowadzanie deszczu lub śniegu.