Zatrzymania w sprawie zabójstwa Jaroszewiczów!? Zatrzymano podejrzanych o tę zbrodnię; zobacz NAJNOWSZE informacje!

Piotr Jaroszewicz i Alicja Solska

Według informacji reporterów radia RMF FM, zatrzymano cztery osoby  podejrzane o zabójstwo byłego premiera PRL Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji Solskiej. Dwie z nich to członkowie tzw. gangu karateków, który działał w latach 90-tych. Dwóch przestępców odsiaduje wyroki w innych sprawach, trzecią osobę zatrzymano w związku z innym przestępstwem, a czwarta trafiła w ręce śledczych we wtorek.

Zabójstwo Piotra Jaroszewicza i jego żony dokonane w warszawskim Aninie w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1992 roku było jednym z najbardziej tajemniczych kryminalnych spraw. Samego Jaroszewicza brutalnie torturowano i skrępowano, jednak prawa ręka była wolna, co może świadczyć, że podpisywał jakieś dokumenty.

Zaskakujący jest fakt, że prokuratura uznaje, że zabójstwo zostało dokonane jedynie w celach rabunkowych, chociaż z mieszkania nic nie zginęło. Piotr Jaroszewicz był w latach 40-tych funkcjonariuszem zbrodniczej Informacji Wojskowej i mówi się, że mógł posiadać niezwykle cenne dokumenty, w tym takie przedstawiające agenturę Gestapo.

W 1994 roku prokuratura oskarżyła na tle rabunkowym czterech znanych policji mieszkańców Mińska Mazowieckiego. Byli to Krzysztof R. – “Faszysta”, Wacław K. – “Niuniek”, Henryk S. – “Sztywny” i Jan K. – “Krzaczek”. Wszyscy nie przyznawali się do winy, a po problemach ze świadkami i odmowie składania zeznań, śledczy sami wnioskowali o ich uniewinnienie

Sąd uznał, że organa ścigania dopuściły się uchybień i wydał wyrok uniewinniający, który utrzymał Sąd Apelacyjny w Warszawie. Po latach w sprawie pojawiły się nowe dowody i śledztwo rozpoczęła Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga. Chodzi o odbitki linii papilarnych, które zaginęły, a potem odnaleźli je dziennikarze i przekazali następnie śledczym.

Niemniej jednak, dziwi fakt, że prokuratura uznała, że motywem sprawców był jedynie rabunek. Powszechnie wiadomo, że Piotr Jaroszewicz jako wysoki funkcjonariusz PRL mógł posiadać ogromną wiedzę i mówi się o zaginięciu jego pamiętników podczas napadu i zabójstwa. Trudno nie widzieć analogii pomiędzy morderstwem byłego Komendanta Głównego Policji Marka Papały, gdzie uznano, że zastrzelili go złodzieje samochodów. Czy zatrzymania rzucą nowe światło na tę tajemniczą zbrodnię? Czy prawdziwi mordercy zostaną odnalezieni? Na razie w tej sprawie ciągle jest więcej pytań niż odpowiedzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here