Czy Polska DOPŁACI Erdoganowi?! MILIARDY euro dla Turcji za zatrzymanie islamskich imigrantów!

Prezydent Turcji Recep Erdogan, który w 2016 roku ubił doskonały interes z Unią Europejską otrzymując 3 MILIARDY euro w zamian za przyjmowanie i utrzymywanie na terenie swojego państwa nielegalnych imigrantów, którzy przestali płynąć do Europy w tak ogromnych ilościach.

Okazuje się, że prezydent Turcji może zarobić dodatkowe 3 miliardy euro na pomoc dla uchodźców i imigrantów dzięki aprobacie Ankary na rozmowy w sprawie przystąpienia do Unii Europejskiej. Można więc powiedzieć, że prezydent Erdogan okazał się finansowym geniuszem, bo nie tylko w 2016 roku umocnił swoją władzę po nieudanym puczu i rozprawie z opozycją, ale i może liczyć na olbrzymie pieniądze z Unii Europejskiej, która oficjalnie odsądza go od czci i wiary.

Układ dla Turcji jest idealny, bo kanclerz Niemiec Angela Merkel doskonale zdaje sobie sprawę zarówno z faktu, że imigranci, którzy w licznie kilku milionów mogliby doprowadzić do rozruchów i niepokojów w Europie, a także świadoma jest z wpływów Turcji na terenie Niemiec dzięki tamtejszej mniejszości.

Oznaką ustępstw Erdogana ma być wypuszczenie na wolność Deniza Yucela – dziennikarza niemieckiej gazety “Die Welt”, który przebywał od roku w tureckim więzieniu. To bardzo mała cena za gigantyczne finansowe wsparcie dla Ankary, do którego może dołożyć się także nasz kraj.

Spośród kolejnych 3 miliardów euro jeden pochodziłby z unijnego budżetu, a kolejne 2 miałyby przekazywać poszczególne kraje członkowskie, w tym Polska. Jak wynika z notatki Komisji Europejskiej, do którego dotarło “Politico” Bruksela doskonale zdaje sobie sprawę, że wiele krajów nie będzie chciało się dołożyć do pomocy finansowej dla Turcji.

Gdyby poszczególne kraje nie były chętne do pomocy dla Erdogana, to “obowiązywałyby standardowe zasady UE, a państwa członkowskie zostałyby wyłączone z konieczności zarządzania i finansowania ośrodków dla uchodźców w Turcji” – czyli Polska uniknęłaby płacenia za zatrzymanie imigrantów na terenie Turcji.

Wygląda więc na to, że Unia Europejska dokładając 6 MILIARDÓW euro do tureckiego budżetu nie tylko finansuje reżim Recepa Erdogana, ale kompletnie uzależnia się od tureckiego przywódcy, który w każdej chwili może szantażować UE groźbą wypuszczenia imigrantów. Tym samym, Recep Erdogan okazuje się jedynym zwycięzcą w tej rozgrywce i dodatkowo Turcja wraca do rozmów akcesyjnych z Unią Europejską. Widać wyraźnie, że europejscy politycy przy Erdoganie są jak dzieci we mgle, a on okazuje się jedynym prawdziwym politykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here