Poseł Mularczyk ostro o polsko-niemieckim “pojednaniu”! Do tego WAŻNE słowa na temat reparacji wojennych!

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Mularczyk, który jest również szefem Parlamentarnego Zespołu ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce Od Niemiec Za Szkody Wyrządzone W Trakcie II Wojny Światowej w rozmowie z Radiem Szczecin stwierdził, że pojednanie polsko-niemieckie jest w dużej mierze “sloganem”, a starania o reparacje wojenne od Niemiec będą kontynuowane.

Poseł Mularczyk powiedział, że oświadczenia woli o “rezygnacji z roszczeń”, jakie składali przymusowi pracownicy, kiedy otrzymywali pieniądze za pośrednictwem Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie to “draństwo” i obnażył fałsz tych działań: – Pokazuje pewne schematy i mechanizmy, które w ciągu ostatnich 70 lat istniały w relacjach polsko-niemieckich. I one niestety w dużej mierze były wielkim kłamstwem. Ponieważ opierano nasze relacje o rzekomym pojednaniu, ale ono tak naprawdę było sloganem. Za nim nie kryło się faktyczne pojednanie. Ponieważ oczywiście ono jest ważne, ale elementem pojednania powinno być zadośćuczynienie stwierdził poseł PiS.

Według Mularczyka, rezygnacja z roszczeń jest nielegalne w polskim prawie i sprawą tą zajmie się Trybunał Konstytucyjny: – Jeśli Trybunał Konstytucyjny otworzy ścieżkę sądową w Polsce, będzie istniała możliwość, żeby spadkobiercy pracowników przymusowych mogli ubiegać się o roszczenia. (…) W Polsce jest bardzo wiele firm, które korzystały z pracy przymusowych pracowników. Jest szansa na sprawiedliwość dziejową, to walka o godność naszego narodu – mówił.

Poseł PiS dodał, że zbrodnie wojenne nie ulegają przedawnieniu, a strona niemiecka nie podnosi żadnych argumentów merytorycznych: – Ich media piszą o rządach Prawa i Sprawiedliwości, ale nie podejmują w ogóle tematyki roszczeń. Instrumenty dochodzenia roszczeń są, kluczem ma być specjalny raport, który podsumuje straty i utracone zyski Polski w czasie II wojny światowej dodał.

Raport o, którym mówi poseł Mularczyk ma zostać ukończony do końca roku, po przeliczeniu strat ludzkich, demograficznych, nieruchomości, dzieł sztuki, itd. Gdy zostanie ukończony i zatwierdzony przez Ministerstwo Finansów i polski rząd, będzie instrumentem w rozmowach z rządem w Berlinie na temat reparacji wojennych.

Poseł Arkadiusz Mularczyk celnie zauważył, że mity o polsko-niemieckim pojednaniu są fałszywe, gdyż strona niemiecka nigdy nie zapłaciła Polsce za wyrządzone zbrodnie i krzywdy. Trudno nie przyznać mu racji, gdyż trudno mówić o wybaczeniu i pojednaniu bez jakiegokolwiek zadośćuczynienia za tak potworne zbrodnie i straszliwą pożogę II wojny światowej rozpętanej przez Niemcy, której ofiarą padła Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here