KOLEJNE państwa przeciwko islamskiej imigracji! Szef węgierskiego MSZ zapowiada ścisłą współpracę w tej kwestii!

Minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto z premierem Viktorem Orbanem

Jak zapowiedział wczoraj, w wywiadzie udzielonym agencji Reutera minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto, Budapeszt będzie zacieśniał współpracę zarówno z Austrią, jak i nowym rządem Włoch, który jest niechętny, masowej islamskiej imigracji. Szef węgierskiej dyplomacji stwierdził, że”nie jest skierowana przeciwko zachodniej części Europy, ale przeciwko migracji”.

Szijjarto powiedział, że nie ma wprawdzie planów zwiększenia grupy Wyszehradzkiej o Austrię i Włoch, ale ścisła współpraca stanie się faktem: – Zdecydowanie chcielibyśmy bliżej i bardziej efektywnie współpracować z Austrią i oczywiście z następnym rządem włoskim – mówił.

Podobne poglądy jak węgierski rząd ma kanclerz Austrii Sebastian Kurz, który zapowiedział, że chce wykorzystać przewodnictwo Wiednia w Unii Europejskiej do przesiedlania nielegalnych imigrantów do krajów pochodzenia. Po spotkaniu z premierem Węgier Viktorem Orbanem w styczniu bieżącego roku Kurz zapowiedział ścisłą współpracę z Budapesztem.

Peter Szijjarto był również zapytany o ocenzurowane w wyjątkowo bezczelny sposób nagranie umieszczone na Facebooku przez Janosa Lazara – szefa kancelarii premiera, w którym węgierski polityk stwierdził, że to imigranci wyparli “białych chrześcijan” z jednej z wiedeńskich dzielnic.

Szef węgierskiej dyplomacji nie tylko nie kajał się za kilka słów prawdy wypowiedzianych przez swojego rodaka, ale i powtórzył niepoprawnie polityczne słowa: – W Austrii jest kwestią otwartą fakt, że liczba muzułmańskich dzieci zapisywanych do wiedeńskich szkół zbliża się do liczby zapisywanych dzieci austriackich. To otwarta debata – mówił Szijjarto, a warto dodać, że słowa Lazara zostały uznane przez austriackich socjaldemokratów za “rasistowską i ksenofobiczną strategię wyborczą” prowadzoną przez Fidesz Viktora Orbana.

Zapowiedzi Petera Szijjarto o ściślejszej współpracy Grupy Wyszehradzkiej z Włochami i Austrią pokazują, że kolejne państwa Unii Europejskiej nie chcą poddawać się dyktatowi Berlina i Brukseli, które za wszelką cenę chcą ściągać do Europy islamskich imigrantów. Z pewnością dalej będzie trwał zmasowany atak na przeciwników imigracji, ale tutaj zarówno Polska, jak i Węgry nie mogą zrobić kroku w tył. Masowe sprowadzanie islamu oznacza powolny i sukcesywny rozpad naszych społeczeństw i islamizację, taką jaka toczy Zachód Europy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here