Wicepremier chce … KORYTARZY humanitarnych i walki z antysemityzmem! Te słowa z pewnością NIE spodobają się Polakom!

Wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin jest postacią, która budzi olbrzymie zastrzeżenia szczególnie w szeregach wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Po ostatnich, wyjątkowo żenujących wypowiedziach, kiedy mówił o tym, że jako ministrowi sprawiedliwości w czasach rządu PO-PSL “nie starczało” mu do pierwszego, teraz popiera tzw. korytarze humanitarne oraz chce walczyć z rzekomym antysemityzmem.

W wywiadzie dla “Gościa Niedzielnego”, Gowin w charakterystyczny dla siebie sposób nie potrafi zająć jednoznacznej postawy w sprawie odmowy sprowadzania islamskich imigrantów. Mówi, że broni polskiej polityki, ale popiera … korytarze humanitarne: – Osobiście opowiadam się za ich uruchomieniem. Wyrażam tę opinię nie jako przedstawiciel rządu, ale jako człowiek i obywatel Jarosław Gowin, gdyż jako członek Rady Ministrów poczuwam się do lojalności wobec decyzji całego gremium. Wielokrotnie na te tematy dyskutowaliśmy i ciągle jeszcze przeważa opinia, że należy przede wszystkim kierować się kwestiami bezpieczeństwa. Nasze służby obawiają się, że uruchomienie korytarzy mogłoby otworzyć puszkę Pandory. Z bólem przyjmuję to stanowisko do wiadomości, ale nie tracę nadzieimówi Gowin w typowo asekurancki sposób.

Podobne, rozmyte stanowisko zajmuje Gowin w sprawie ataków na Polskę i Polaków oskarżanych o antysemityzm i rasizm. Co prawda zapowiada on walkę z antypolonizmem, ale już mówi o “zarazkach antysemityzmu u siebie”: – Nieugięcie broniąc dobrego imienia Polski, nie możemy jednak przymykać oczu na ekscesy antysemickie, które przy okazji tego sporu doszły do głosu. Z równą determinacją powinniśmy przeciwstawiać się antypolonizmowi, który występuje w różnych krajach Europy i świata, także w środowiskach żydowskich, jak wypleniać wszelkie zarazki antysemityzmu u siebie stwierdza.

Słowa wicepremiera Jarosława Gowina niezwykle wyraźnie pokazują dość mało chwalebną cechę tego polityka; mianowicie brak zdecydowania oraz skłonność do ulegania naciskom. Tak miękkie, asekuranckie i rozmyte wypowiedzi zdecydowanie nie służą Polsce i Polakom, a także otwierają pole dla kolejnych nacisków środowisk, które widzą słabość polskiego rządu. Były prominentny polityk Platformy Obywatelskiej z pewnością nie jest silnym ogniwem polskich władz i raczej stanowi balast dla obozu patriotycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here