To jest KATOLICKI kapłan?! Niemiecki kardynał bezczelnie ATAKUJE Polskę i chce ściągać islamskich imigrantów!

Niemiecki kardynał Reinhard Marx – arcybiskup Monachium i jeden z członków tzw. Rady Kardynałów; grupy najbliższych współpracowników papieża Franciszka po raz kolejny wypowiedział słowa, które niczym nie różnią się od politycznej poprawności lewicowych polityków. Po skandalicznej propozycji błogosławienia przez duchownych związków homoseksualistów, kardynał Marx zaatakował Polskę i namawiał do sprowadzania islamskich imigrantów.

W wywiadzie udzielonym “Politico” arcybiskup Monachium zarzucił Prawu i Sprawiedliwości, że chce przypodobać się Kościołowi Katolickiemu poprzez poparcie dla konserwatywnych wartości. Co, więcej niemiecki duchowny chce również Polaków uczyć demokracji, mówiąc o podkopywaniu instytucji: – Jeśli większość parlamentarna uważa, że jest całym narodem, to wcale nie tak rozumiem demokrację – stwierdził.

Kardynał z Monachium bredził również o rzekomym autorytaryzmie: – Znam ten mechanizm: im bardziej spójne jest społeczeństwo, tym większa pokusa autorytaryzmu. Niektórzy marzą o tym, by nasze społeczeństwa stały się bardziej spójne, prostsze, bezpieczniejsze. Chcieliby je zamienić na społeczeństwa, w którym kwestia tożsamości narodowej jest decydująca. Nie podzielam takiej wizji – atakował.

Oczywiście nie zabrakło słów na temat islamskich imigrantów, których kardynał Reinhard Marx oczywiście chce przyjmować: – Europa bardzo się zmieni, jeśli wybuduje dookoła siebie mur i powie: będziemy bronić naszego bogactwa przed resztą świata. To nie jest moja Europamówił.

Słowa kardynała Reinharda Marxa pokazują, że duchowieństwo w Niemczech i całej Europie Zachodniej niemal kompletnie upodobniło się do lewicowo-liberalnych polityków i utraciło swoją duchową tożsamość. Ataki na Polskę podobne do tych płynących z ust establishmentu i naciski na sprowadzanie islamskich imigrantów pokazują, że Kościół na Zachodzie jest w stanie kompletnego upadku i wygląda jak ewangeliczna sól, która “straciła swój smak” .

3 KOMENTARZE

  1. Przede wszystkim Kardynał tak ochoczo ocenia demokrację to może niech ją na początek wprowadzi w kościele na początek w swojej Diecezji i dlaczego sobie daje tyle swobody do oceniania innych

    3

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here