Ten sondaż NIE kłamie! PiS MIAŻDŻY rywali, a poparcie ciągle ROŚNIE!

Pomimo ostatniej medialnej awantury i zgrzytów wobec stosunków na linii Polska-Waszyngton przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad resztą konkurencji jest gigantyczna i cały czas rośnie. Partia prezesa Jarosława Kaczyńskiego notuje w najnowszym sondażu CBOS 44 proc. poparcia i 1-procentowy wzrost notowań.

Oznacza to wzrost o 1 punkt procentowy w porównaniu z poprzednim badaniem, a także olbrzymią przewagę nad Platformą Obywatelską. Platforma notuje znaczący (3 punkty procentowe) spadek i osiąga ledwo 14-procentowy wynik. Rezultat ten jest po prostu fatalny, najgorszy od listopada 2016 roku.

Kolejne partie praktycznie balansują na granicy progu; na Kukiz’15 i Nowoczesną chce głosować po 6 proc. ankietowanych. Z kolei Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Polskie stronnictwo Ludowe swój głos zamierza oddać po 5 proc. badanych.

Poza progiem wyborczym lądują partie Wolność i Razem, które solidarnie osiągają zaledwie 2-procentowe poparcie. Razem zyskuje jeden punkt procentowy, a z kolei poparcie dla  ugrupowania Janusza Korwin-Mikkego nie zmienia się.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w marcu, to frekwencja wyniosłaby 70 proc., a aż 14 proc. respondentów nie wie na, które ugrupowanie poparłoby przy urnie. Badanie zostało przeprowadzone przez CBOS na reprezentatywnej próbie liczącej 1042 dorosłych Polaków w dniach od 1 do 8 marca 2018 roku.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here