Już NIE TYLKO Węgry! Kolejne państwo POPIERA Polskę w sporze z Brukselą! Zobacz, kto ZDECYDOWANIE wsparł nasz kraj!

Siedziba Komisji Europejskiej w Brukseli

Już nie tylko Węgry, które od miesięcy zapowiadają sprzeciw w ewentualnym głosowaniu przeciwko Polsce w sprawie art. 7, który został uruchomiony przez Komisję Europejską w związku z faktem reformy wymiaru sprawiedliwości, który nie podoba się eurokratom. Dzisiaj, w wywiadzie dla Polskiego Radia premier Litwy Saulius Skvernelis zapowiedział, że jego kraj zachowa się tak “jak oczekuje tego od nas Polska”.

Szef rządu w Wilnie podkreślił przede wszystkim wagę współpracy z Polską na niwie bezpieczeństwa energetycznego: – Litwa i pozostałe kraje bałtyckie od czasów okupacji sowieckiej są uzależnione od postsowieckiego systemu energetycznego. Do naszych zadań należy synchronizacja krajów bałtyckich z Europą kontynentalną. Są dwie drogi: przez Skandynawię i Polskę. Droga skandynawska jest droższa, a więc pozostaje Polska. Tym bardziej, że prace infrastrukturalne zostały już przeprowadzone – powiedział.

Premier Litwy odniósł się również do konfliktu między Polską a Komisją Europejską: – Zawsze podkreślamy, że wszelkie nieporozumienia powinny być rozstrzygane za pomocą dialogu. Litwa może być negocjatorem w rozmowach między KE i Polską, jeśli to będzie potrzebne – mówił.

Saulius Skvernelis dodał, że Polska jest strategicznym partnerem Litwy i choć nie wierzy w sankcje wobec naszego kraju zapowiedział wsparcie: -Ale jeśli miałoby do tego dojść, rozważymy to, że Polska jest naszym strategicznym partnerem i na pewno ją wesprzemymówił.

Odnosząc się do ewentualnego głosowania przeciwko naszemu krajowi na forum Unii Europejskiej premier Litwy jasno stwierdził, że poprzez Warszawę i sprzeciwi się tym działaniom: – [Podczas głosowania – red.] zachowamy się tak, jak oczekuje tego od nas Polskazapewnił premier Litwy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here