Rząd jednak się UGNIE?! Bardzo NIEPOKOJĄCE słowa wicepremiera Gowina na temat ustawy o IPN!

Nie ustaje medialna wrzawa wokół ustawy o IPN i powstałe w związku z tym zamieszanie w stosunkach polsko-amerykańskich, które jest podsycane przez media finansowane przez niemiecki kapitał. Niestety, przedstawiciele polskiego rządu znów zamiast twardo bronić prawa, które chroni godność i dobre imię kraju po raz kolejny wyglądają na ludzi, którzy chcą ustępować pod zagranicznym naciskiem.

Wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin stwierdził, że co prawda stosunki na linii Warszawa-Waszyngton są “bardzo dobre”, ale przyznał, że Stany naciskają na zmianę ustawy o IPN: – Mówię to nie po to, żeby bagatelizować rysę, która się pojawiła na tych stosunkach. To jest trwałe oczekiwani strony amerykańskiej, że rozwiążemy problem nowelizacji ustawy o IPN. Mam świadomość. Wiem, że ten problem musi być rozwiązany  – powiedział.

Co prawda, zaraz potem przyznał, że ustalanie polskiego prawa z obcymi państwami byłoby “czymś nieakceptowalnym” i po raz kolejny podkreślił, że nie Izrael jest “strategicznym partnerem” naszego kraju. Na czym ta strategia ma polegać, trudno powiedzieć, bo państwo to nieustannie opluwa nasz kraj w ostatnich tygodniach, a nasze władze nie dość, że udają, że nie ma problemu, to jeszcze wysyłają specjalny zespół do Tel Awiwu.

Po raz kolejny padły słowa, które praktycznie oznaczają niezwykłą podatność polskich władz na naciski z zagranicy. Wicepremier, mówiąc o zapisach ustawy o IPN stwierdził, że “to nie jest Pismo Święte” i dodał, że możliwe są zmiany: – Ja myślę o reinterpretacji, ewentualnej korekcie pod wypływem orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego – stwierdził wicepremier, ewidentnie wyrażając gotowość do ulegania naciskom.

Taka postawa pokazuje, że ciągle nasze władze nie stoją jak równy z równym wobec zagranicznym partnerów, ale po raz kolejny są gotowe do kapitulacji pod byle pretekstem ostrzału medialnego. Podejście takie oczywiście nie przyniesie żadnych wymiernych korzyści wobec naszego kraju, a jedynie rozzuchwali środowiska żydowskie, które co nie jest żadną tajemnicą chcą mieć możliwości uzyskiwania mienia bezspadkowego, które należało do ofiar Holocaustu, a przejęte zostało przez Polskę. Niestety, temat ten i ustawa 447, nosząca już numer 1226 w amerykańskiej Izbie Reprezentantów dalej nie istnieje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here