Kolejne, OLBRZYMIE spadki sprzedaży GW! Gazeta Michnika sięga DNA!

“Gazeta Wyborcza” kierowana przez Adama Michnika od lat notuje systematyczny spadek sprzedaży i odpływ jej czytelników jest potężny. Nie inaczej wygląda sytuacja w tym roku; Wirtualne Media podają, że sprzedaż tego dziennika spadła już poniżej 100 tysięcy egzemplarzy na miesiąc.

Z informacji podanych przez portal wirtualnemedia.pl wynika, że wszystkie dzienniki notują spadki, a największe właśnie GW: – W styczniu br. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich był „Fakt”. Wszystkie dzienniki odnotowały spadki, a najwięcej straciła „Gazeta Wyborcza”. Czwarte miejsce zajął „Dziennik Gazeta Prawna”, który wyprzedził „Rzeczpospolitą – czytamy.

Informacje przekazane przez Związek Kontroli Dystrybucji Prasy wskazują, że zarówno “Fakt”, jak i “Super Express” traciły czytelników. Jednak spadek sprzedaży gazety Michnika jest OLBRZYMI: – Podium uzupełnia „Gazeta Wyborcza” (Agora). Jej średni wynik poszedł w dół najbardziej w zestawieniu – o 18,25 proc. do 96 668 egz. Jednocześnie dziennik ten zanotował najniższą miesięczną średnią sprzedaż ogółem w historii. Wynik tego dziennika po raz pierwszy w historii spadł poniżej 100 tys. egz.czytamy.

Według danych przytaczanych przez Wirtualne media, kolejne dzienniki również notują duże spadki sprzedaży. Dotyczy to zarówno “Dziennika Gazety Prawnej”, jak i “Rzeczpospolitej”. Spadek tej ostatniej jest prawie tak bolesny jak GW, bo wynosi 16,52%, a średnia liczba sprzedanych egzemplarzy na miesiąc wynosi zaledwie 45 280.

Wyniki opublikowane przez Wirtualne Media wskazują, że tradycyjne dzienniki sukcesywnie tracą czytelników na rzecz portali i mediów społecznościowych, które powoli stają się podstawowymi środkami komunikacji. Rezultaty sprzedaży “Gazety Wyborczej” mówią wszystko; Polacy NIE CHCĄ kupować prasy, która zajmuje się ciągłą nagonką na polski rząd, tradycję i Polaków!

3 KOMENTARZE

  1. nie ma się w zasadzie z czego cieszyć.Czytelnictwo spada zarówno książek jak i prasy. Gdyby spadał nakład jedynie takich czasopism jak wybiórcza tobym był zadowolony.Cieszyć się będę dopiero jak takie gazety jak wyborcza czy Newsweek polska-całkowicie splajtują.

    1

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here