Koniec bezkarności Frasyniuka! NARESZCIE został DOPROWADZONY na przesłuchanie i otrzymał zarzuty!

Prokuratura nareszcie przestała traktować Władysława Frasyniuka jak przysłowiową “świętą krowę” i został on dzisiaj rano doprowadzony na przesłuchanie i postawiono mu zarzuty. Do tej pory, były opozycjonista kpił sobie z wezwań śledczych i dwukrotnie, demonstracyjnie odmówił dobrowolnego stawienia się na przesłuchanie.

Frasyniuk został dzisiaj skuty w kajdanki i NARESZCIE doprowadzony do prokuratury. Przesłuchanie trwało zaledwie 10 minut i otrzymał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjantów: – Przesłuchanie trwało 10 minut, potem Frasyniuk został zwolniony do domu – powiedział Łukasz Łapczyński – rzecznik warszawskiej prokuratury.

Przedstawiciel śledczych dodał, że dowodami są materiały video i zeznania świadków, które potwierdzają, że Frasyniuk popełnił zarzucany mu czyn: – Pozwalają na stwierdzenie, że zachowanie podejrzanego wobec pełniących służbę umundurowanych funkcjonariuszy Policji było celowe i zmierzało do naruszenia ich nietykalności cielesnej – stwierdził prokurator.

Łapczyński dodał, że Frasyniuk odmówił składania wyjaśnień oraz nie podpisał protokołu przesłuchania: – Odmówił również podpisania postanowienia o przedstawieniu zarzutów oraz protokołu przesłuchania – dodał przedstawiciel prokuratury i powiedział, że zeznania zarówno świadków, jak i policjantów pokrywają się ze świadectwami policjantów.

Po przesłuchaniu, Władysław Frasyniuk został zwolniony do domu, a przedstawiciele opozycji podnieśli larum. Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej zaczęła bredzić, że to zaszkodzi wizerunkowi Polski: – Jestem głęboko przekonana, że Władysław Frasyniuk spodziewał się zatrzymania. Nie prosił się, tylko uważał, że obowiązkiem jest czasami stawienie oporu, tak jak stawiał opór w czasach PRL-u i w stanie wojennym. To jest masakra wizerunkowa z punktu widzenia Polski. Widok wyprowadzanego w kajdankach o świcie byłego opozycjonisty, którzy przesiedział kilka lat w stanie wojennym, jest widokiem, który niczego nie buduje – powiedziała.

Nie ma żadnych wątpliwości, że postępowanie prokuratury jest słuszne i Frasyniuk musi być traktowany jak każdy zwykły obywatel. “Totalna opozycja” na pewno będzie próbowała wykorzystać tę sprawę do walki z PiS, ale tutaj nie może być ŻADNYCH ustępstw. Polska musi skończyć ze świętymi krowami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here