Eurokraci NADAL chcą uderzyć w Polskę! Chodzi o ODBIERANIE funduszy unijnych!

Siedziba Komisji Europejskiej w Brukseli

Eurokraci wciąż nie zaprzestają próby uderzenia w nasz kraj, powracając do próby odebrania funduszy unijnych, które są przeznaczone dla Polski. Według informacji korespondentki Polskiego Radia w Brukseli Beaty Płomeckiej, jutro ma zostać zaprezentowany dokument Komisji Europejskiej, który ma uzależnić wypłatę funduszy od praworządności – a więc de facto od zdania Fransa Timmermansa!

Dokument ma być dyskutowany na szczycie liderów państw Unii Europejskiej, który odbędzie się w przyszły piątek. Jego kształt nie jest jeszcze ostatecznie znany; unijni komisarze jutro mają ustalić jego kształt. Według informacji Polskiego Radia, ma tam zostać zapisane, że wypłata funduszy unijnych – z wyjątkiem programu wymiany studentów – Erasmus Plus ma zostać powiązana i uzależniona od “przestrzegania praworządności”.

W przygotowanym przez eurokratów dokumencie nie ma szczegółowych zapisów dotyczących powiązania działania wymiaru sprawiedliwości z wypłatą funduszy, ale konkretne zapisy pojawią się już w maju – kiedy będzie znany projekt budżetu na 7 lat po 2020 roku. Szczegółowe założenia mają być znane jesienią, ale Jean-Claude Juncker i jego podwładni zakładają, że aby utrzymać finansowanie na dotychczasowym poziomie dotyczące polityki rolnej i spójności, konieczne będą większe wpłaty do budżetu albo cięcia.

Komisja przygotowała trzy scenariusze – pierwszym z nich jest utrzymanie stanu obecnego, a kolejne dwa przewidują zmniejszanie wypłat. Jest tutaj mowa o obcięciu dotacji rolnych o 15 i 30 procent, a także wykluczenie wypłat w polityce spójności dla najbardziej rozwiniętych regionów. Ten projekt byłby szczególnie niekorzystny i najmocniej uderzałby w Polskę.

Działania Komisji Europejskiej pokazują, że eurokraci nie ustają w próbach wtrącania się i szantażowania naszego kraju w kwestii, w której Bruksela nie ma nic do powiedzenia. Reformy wymiaru sprawiedliwości są sprawami wewnętrznymi każdego z krajów członkowskich. Widać wyraźnie, że eurokraci nie potrafią się pogodzić ze zmianami w polskim sądownictwie i cały czas próbują uderzać i atakować nasz kraj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here