Aferzyści już NIE SĄ bezkarni! CBA zatrzymuje kolejnych podejrzanych o ustawianie przetargów!

0

Centralne Biuro Antykorupcyjne pracuje na wysokich obrotach i dzisiaj przekazało kolejne informacje o zatrzymaniach związanych z ustawianiem przetargów. Według PAP, zatrzymano dwie osoby, które miały związek z ustawianiem przetargów na śmieciarki dla miasta Koszalin. W sprawie tej wcześniej zatrzymano sześć osób, które są podejrzane o działania na rzecz jednej z firm w Wrocławia.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA potwierdził doniesienia PAP: – Agenci z łódzkiej delegatury CBA zatrzymali dwóch pracowników przedsiębiorstwa komunalnego z Koszalina – zastępcę kierownika Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszalinie i pracownika z tej spółki – powiedział.

Przedstawiciel Biura dodał, że trwają: zabezpieczanie dokumentów w spółce komunalnej i przeszukania domów zatrzymanych. Zatrzymani mają usłyszeć zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Łodzi dotyczące ustawiania przetargów na śmieciarki; proceder ten polegał na zmowie cenowej w spółkach miejskich, na czym korzystała jedna z wrocławskich firm: – Funkcjonariusze CBA ustalili, że przedstawiciele firmy z Wrocławia mieli wejść w porozumienie z urzędnikami samorządowymi i pracownikami spółek samorządowych w związku z ogłaszanymi przetargami na dostawy samochodów do zbierania odpadów komunalnych ogłoszonych w 2016 roku a opiewających w sumie na ponad 2,5 mln zł – poinformował Piotr Kaczorek.

Wcześniej w tej sprawie zatrzymano prezesa i handlowca z rzeczonej firmy, a także burmistrza Koła, prezesa Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych, jego poprzednika na tym stanowisku, a w Pruszkowie pracownika Miejskiego Zakładu Oczyszczania.

Burmistrz Koła Stanisław M. jest oskarżony o przekroczenie uprawnień i zorganizowanie przetargu na śmieciarkę w Miejskim Zakładzie Komunalnym, tak żeby kryteria spełniała wspomniana wcześniej firma z Wrocławia. Wartość przetargu wynosi 580 tys. zł. Zastosowano wobec niego dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zawieszenie w funkcji burmistrza. Włodarz tego wielkopolskiego miasta nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here