“Totalni” NADAL walczą ze Smoleńskiem! Pomnika, jeszcze nie ma, a Schetyna JUŻ chce go ZNISZCZYĆ!

0

Platforma Obywatelska nie przestaje, tak jak to robi niemal od 8 lat walczyć z pamięcią o katastrofie pod Smoleńskiem i upamiętnieniu jej ofiar, a szczególnie śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dzisiaj, lider “totalnej opozycji” Grzegorz Schetyna nazwał plany budowy pomnika ku czci ofiar w pobliżu placu Piłsudskiego “polityczną prowokacją”.

Społeczny komitet budowy pomników zapowiedział w ubiegłym tygodniu, że monument ma stanąć na obszarze zielonym pomiędzy placem Piłsudskiego a ul. Królewską. Rada Warszawy, w czwartek głosami radnych PO nie zgodziła się na to, a szef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że będzie chciał zorganizować referendum w tej sprawie.

Schetyna nie ustaje w ataku na pamięć ofiar i w obrzydliwy sposób próbuje ją zohydzić. Dzisiaj, na konferencji we Wrocławiu stwierdził: – Tam znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza, który jest symbolem walki o niepodległość, o wolność (…) zakłócanie tego miejsca poprzez postawienie tam, jak mówił Jarosław Kaczyński, jakiegoś cokołu, ma służyć politycznej prowokacji, a nie upamiętnieniu ofiar katastrofy smoleńskiej – atakował, próbując po raz kolejny uczynić z tematu Smoleńska polityczne paliwo.

Lider “totalnej opozycji” dodał, że PO nie zgadza się, by “decyzje dotyczące tak ważnych spraw, były podejmowane poza wolą i akceptacją Polaków i mieszkańców Warszawy”. Schetyna ponadto stwierdził, odpowiadając na pytanie czy PO rozbierze istniejący już pomnik po ewentualnym dojściu do władzy, że: – trzeba liczyć się z konsekwencjami, jeżeli postępuje się wbrew woli mieszkańców Warszawy – straszył próbując po raz kolejny zohydzić w opinii publicznej pamięć Smoleńska i jego ofiar.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że Grzegorz Schetyna i jego partia będą próbowali po raz kolejny obrzydzić temat Smoleńska i pomników ku czci ofiar tej katastrofy w oczach opinii publicznej, tak jak robili to przez lata. Jednak dzisiaj, wydaje się, że taka akcja jest skazana na porażkę. Polacy dalej  NIE ZNAJĄ prawdy o tej katastrofie, a ponowna próba rozpętania “przemysłu pogardy” chyba się nie powiedzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here