Szczere słowa czy jakaś tajemnicza gra?! Rabin Michael Schudrich BRONI … Polski i ustawy o IPN!

0

Wśród wielu, histerycznych niemal głosów środowisk żydowskich płynących z całego świata i atakujących ustawę o Instytucie Pamięci Narodowej, naczelny rabin Polski Michael Schudrich w rozmowie z i24News nie przyłączył się do tego chóru, ale stanął w obronie Polski i ustawy o IPN. Lider Żydów w Polsce stwierdził również, że ze strony izraelskiej padło w ostatnim czasie dużo “przerażających” słów.

Rabin Schudrich wyjaśnił, że ustawa o IPN nie zakazuje mówienia prawdy, ale zabrania kłamstwa o udziale Polaków w Holocauście: – Polski rząd uchwalił ustawę o IPN ponieważ nie chciał, aby powtarzano kłamstwo o współudziale Polaków w Holokauście. Teoretycznie ustawa nie zabrania mówienia prawdy, ale po prostu zakazuje mówienia kłamstw powiedział.

Michael Schudrich przypomniał również historyczny fakt, że Polska nigdy nie współpracowała z Niemcami i Hitlerem, ale była po stronie aliantów: – Polski rząd na emigracji pracował ręka w rękę z aliantami, nie miał nic wspólnego z Niemcami – stwierdził.

Przedstawiciel wspólnoty żydowskiej w Polsce, stwierdził, że z Izraela płynęło ostatnio wiele “przerażających” głosów, które nie ułatwiają dialogu z Polską: – Niektóre ze słów, które usłyszałem z izraelskiej strony w ostatnim tygodniu są przerażające. Te roszczenia wobec Polski, są po prostu nieprawdziwe i wyraźnie nie są pomocne. A nawet bardziej niż niepomocne – są po prostu złepowiedział.

Tak ciepłe słowa ze strony rabina Michaela Schudricha muszą zastanawiać, szczególnie, że cały czas płyną agresywne komentarze z samego Izraela oraz środowisk żydowskich na całym świecie, które próbują wymóc na Polsce zmiany w ustawie o IPN. Czy wypowiedzi Schudricha są szczere, czy też po prostu odgrywa on rolę “dobrego policjanta”. Trudno powiedzieć, ale warto wspomnieć, że to jego naciski spowodowały, że ówczesny minister sprawiedliwości, a późniejszy prezydent śp. Lech Kaczyński zablokował ekshumacje w Jedwabnem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here