Oni ZAWSZE wiedzą lepiej! NIEMIECKI tygodnik bezczelnie POUCZA Polskę i Polaków na temat … historii!

0

Niemieckie media, z upodobaniem obierają sobie Polskę jako obiekt swoich ataków. W tekstach pojawiających się niemal codziennie jedno jest charakterystyczne; niesamowite wręcz poczucie wyższości, a także buta i arogancja połączona ze skłonnością do pouczania Polaków. Nie inaczej jest w tekście w najnowszym numerze tygodnika “Der Spiegel”.

Autor artykułu traktującego o “polskiej frustracji historią” Jan Pohl bierze na warsztat znowelizowaną ustawę o IPN i próbuje wyjaśniać, dlaczego Polacy są tak wrażliwi na punkcie swojej historii. Znamiennym faktem jest, że zaczyna od niewyjaśnionej, inspirowanej przez NIEMCÓW sprawy w Jedwabnem: – Byli bowiem Polacy, którzy donosili do gestapo na żydowskich sąsiadów albo organizowali pogromy takie jak w 1941 roku w Jedwabnem, gdzie zamordowali 350 Żydów. Ale Polacy także uratowali niezliczoną liczbę Żydów i żaden inny naród nie ma tylu odznaczeń Instytutu Jad Waszem «Sprawiedliwych wśród Narodów Świata» co Polska” – czytamy w hamburskim tygodniku.

Następnie, autor wyjaśnia o co chodzi prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, o którym pisze „nie jest antysemitą, za to jest namiętnym nacjonalistą”. Według niemieckiego dziennikarza, prezesowi PiS chodzi o “ratowanie” dobrego imienia Polaków. Te słowa, w ustach Niemca, przedstawiciela narodu, który rozpętał II wojnę światową napadając na Polskę są wyjątkowo bezczelne.

Jednak autor bierze się za “nacjonalistów”: – Wiąże ich wspólnota losów z żyjącymi i zmarłymi Polakami. A to, że wśród nich są sprawcy, zakłóca im tylko identyfikowanie się z ideą wspólnoty i jest dla nich nieznośne – atakuje, bagatelizując KŁAMSTWA  serwowane w mediach od dziesiątek lat: – Wielu ludzi w Polsce wyciąga z tego wniosek, że świat rzeczywiście wierzy w to, że Polacy byli współwinni temu, co się stało, a przecież większość z nich cierpiała w czasie niemieckiej okupacji – pisze jakoś nie odnosząc się choćby do tego, że w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie naucza się, że nazistami byli Polacy. O tym mówi choćby film Violetty Kardynał pod tytułem “Upside down” – “Do góry nogami”.

Konkludując, Jan Pohl po raz kolejny prezentuje niesamowitą butę i arogancję pisząc: – za pomocą nowej ustawy Kaczyński chce wybawić swoich rodaków – dodaje już całkiem jawnie pouczając Polskę i Polaków: – rozumienie historii kształtuje się przecież w nieskrępowanej debacie, a nie pod groźbą kary – pisze i nie odnosi się do kar za negowanie Holocaustu obowiązujących chociażby w Izraelu. Pohl dodaje, że polski “rząd osiągnął na arenie międzynarodowej dokładne przeciwieństwo tego, co zamierzał dokonać”.

Wyjątkowo aroganckie i bezczelne pouczenia i komentarze niemieckiego autora pokazują, że Niemcy są bardzo skorzy do strofowania i ustawiania innych państw oraz nie mają w tym żadnej miary czy poczucia wstydu. Autor artykułu chętnie wymienia RZEKOME przewiny Polaków, milcząc o OGROMNIE zbrodni dokonanych przez swoich rodaków. Widać wyraźnie, że zachodnie media kontynuują swój festiwal ataku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here