Islamskie szaleństwo prezydenta Sopotu nie ustaje! Dalej stręczy imigrantów i wściekle atakuje rząd PiS!

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski potwierdził na antenie Radia Zet, że ciągle chce ściągnąć do naszego kraju islamskich imigrantów pochodzących z Syrii. Karnowski narzekał, że nie ma żadnej organizacji, która pomogłaby mu zrealizować ten cel. Nie zabrakło również uderzenia w rząd Prawa i Sprawiedliwości, który określił mianem “ksenofobicznego i antychrześcijańskiego”.

Karnowski na początku 2017 roku chciał przyjąć 10 syryjskich dzieci na “czas określony”. Decyzja ta została zakwestionowana przez MSWiA kwestiami bezpieczeństwa: – Podstawową kwestią przy ewakuacji ofiar wojny domowej w Syrii jest problem z ustaleniem ich tożsamości i wyeliminowania zagrożeń, które mogłyby mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo Polaków – napisał wtedy resort.

Dzisiaj Karnowski w rozmowie z Radiem Zet potwierdził, że nie zrezygnował ze ściągania imigrantów: – Tak, próbuję wciąż sprowadzić. Mamy trudność, bo nie ma w Polsce poważnej organizacji pozarządowej, która by się tym zajmowała. Są organizacje, które pomagają bardzo tam na miejscu, jak pani Janina Ochojska (założycielka i szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej). PCK jest w rozsypce, jest jakiś dramat – stwierdził prezydent Sopotu.

Gospodarz nadmorskiego miasta stwierdził, że jego pracownicy szukali imigrantów na pograniczu turecko-syryjskim. Karnowski zaatakował rząd Prawa i Sprawiedliwości i przyznał, że cieszą go naciski polskich biskupów na sprowadzanie islamskich imigrantów: – Znając takie realia rządu, który jest ksenofobiczny, który jest antysolidarny i według mnie antychrześcijański, chcemy sprowadzić dzieci, żeby przełamać tę sytuację. Też jest taka nadzieja, że w końcu episkopat ją przełamie. I są z tym trudności, ale my jesteśmy cały czas gotowi – mówił.

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki potwierdził sprzeciw Polski wobec sprowadzania imigrantów: – Stoimy niezmiennie na stanowisku, jakie PiS sformułowało jeszcze przed wyborami w 2015 r., że nie będziemy przyjmować uchodźców, migrantów – to jest nasza suwerenna decyzja – z Bliskiego Wschodu i z Północnej Afryki. Natomiast na wschodnich rubieżach UE my niezwykle przyczyniamy się do obniżenia napięć, ponieważ przyjęliśmy już co najmniej kilkadziesiąt, a może nawet sto kilkadziesiąt tysięcy uchodźców z Ukrainy, tylko nie przyznajemy im statusu azylantów – mówił wczoraj premier Morawiecki.

2 KOMENTARZE

 1. Panie premierze, tylko przyjmowanie
  Ukraińców do
  Polski nie ma nic wspólnego z planami
  Sorosa,on finansuje tylko przybyszy z
  Afryki
  Północnej ,w celu likwidacji państw narodowych i wymieszaniu nordykow z negroidalnymi i chamickimi rasami.

  0

  0
 2. Jeśli przyjmie emigrantów z Syrii do swojego domu dając dobry przykład. Ja pójdę w jego ślady. Żadna sztuka zapraszać gości do domów innych osób. To żadne bohaterstwo.

  1

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here