“Schizma już jest”! Szokujące słowa polskiego księdza na temat papieża Franciszka! Zobacz szczegóły tej sprawy!

Pontyfikat papieża Franciszka budzi ogromne wątpliwości wśród milionów katolików na całym świecie. Wychwalanie masowej imigracji, zaangażowanie w walkę z “globalnym ociepleniem”, czy też zapraszanie do Watykanu radykalnych aborcjonistów to tylko kilka faktów, którymi głowa Kościoła szokuje świat. Jednak najpoważniejszą sprawą jest encyklika papieża “Amoris laetitia”, która pozwala wbrew VI przykazaniu Bożemu: “Nie cudzołóż” i wbrew wielowiekowemu nauczaniu Kościoła Katolickiego przyjmować Komunię Świętą ludziom żyjącym w powtórnym związku bez rezygnacji ze współżycia.

W związku z tym do papieża kierowane były prośby, listy, czterech kardynałów wystosowało tzw. “Dubia” i prosiło o wyjaśnienie tej kwestii, a Franciszek nadal milczy. Jednak w ostatnich dniach ujawniono, że do najważniejszych dokumentów kościelnych – Acta Apostolicae Sedis papież nakazał wpisać list list biskupów z Argentyny, w którym pytają oni czy mogą udzielać Komunii Świętej ludziom w ponownych związkach i swoją twierdzącą odpowiedź na to pismo. Papież więc de facto podważył nauczanie Kościoła i Dekalog.

Portal fronda.pl zapytał w tej sprawie o ocenę ks. prof. Pawła Bortkiewicza, który nie ukrywał gorzkich słów pod adresem papieża: – Papież wprowadza w zakłopotanie od początku tego dziwnego tekstu – Amoris laetitia. Jakby nie chciał wziąć na siebie odpowiedzialności za jego autorstwo. Pytany o interpretację kluczowych kwestii odsyłał do opinii kard. Christopha Schönborna. Teraz przyjął interpretację kilku biskupów argentyńskich jako wykładnię, którą zaakceptował. To, co mnie boleśnie uderza to brak osobistej odpowiedzialności. Nie mogę uznać za Magisterium głosu austriackiego czy argentyńskiego biskupa, który zostaje biernie zaakceptowany! Oczekuję wyraźnego stwierdzenia w takim sensie, że wybrzmi ono: Słyszeliście, że powiedziano w nauczaniu Kościoła powszechnego…., a ja, Franciszek wam powiadam… – mówił ks. profesor.

Ks. Bortkiewicz pytany o to, czy Kościołowi grozi schizma odpowiedział twierdząco: – Od kilku miesięcy, od zaostrzania się konfliktu twierdzę, że schizma, nie w sensie formalnym, prawnym, czy deklaratywnym, ale w sensie praktyki życia, niestety – już jest. Zdaję sobie sprawę z wagi i  powagi tych słów. Nie można jednak być obojętnym na zło i cierpienie, które dotyka Ciała Chrystusa – mówił duchowny.

Po raz pierwszy z ust polskiego duchownego padają tak ostre słowa wobec papieża. Ks. prof. Paweł Bortkiewicz nie ukrywa, że papież łamie wielowiekowe nauczanie Kościoła i stawia się w miejscu samego Boga. W takiej sytuacji miliony katolików są całkowicie zdezorientowane, a wokół postaci papieża Franciszka narastają coraz większe wątpliwości …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here