Premier poirytowana rekonstrukcją rządu! Sprawdź, co powiedziała szefowa rządu!

0

Premier Beata Szydło jest gościem Telewizji Trwam i Radia Maryja i w długim wywiadzie oczywiście nie mogło zabraknąć tematu rekonstrukcji rządu i zmiany na stanowisku premiera. Szefowa rządu chociaż nie robiła wycieczek personalnych nie ukrywała zirytowania ze względu na przeciągającą się kwestię zmian w rządzie. Szydło podkreśliła, że najważniejsza jest Polska i ma zaufanie do lidera Zjednoczonej Prawicy Jarosława Kaczyńskiego.

Premier Szydło nie ukrywała, że dyskusja na temat rekonstrukcji rządu przeciąga się zbyt długo: -Zmiany w rządzie są czymś naturalnym i ona się dzieje, działy do tej pory. Tych zmian było niedużo, ale jeżeli wszystko dobrze funkcjonuje, to nie widziała powodu, by te zmiany wprowadzać. Połowa kadencji to dobry okres na podsumowanie. Zgadzam się, że za długo nad tym dyskutujemy. Sama powiedziałam że rekonstrukcję się robi, a nie o niej rozmawia – mówiła lekko zirytowana premier.

Szefowa rządu podkreśliła, że najważniejsza jest Polska i ufa w decyzje prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego: – Myślę, że ten okres był zbyt długi i chciałabym, by się zakończył. Wierzę w mądrość Jarosława Kaczyńskiego i jego doświadczenie polityczne. Najważniejsza jest Polska, tak jak napisałam w moim tweetcie. Musimy tak zbudować drużynę, by była w stanie wygrać drugą połowę meczu. Musi być zgrany zespół nie liczą się indywidualne ambicje, liczy się zespół. W tej chwili wszystko musi się odbyć zgodnie ze statutem PiS. Wierzę w mądrość naszego lidera i całej Zjednoczonej Prawicy – stwierdziła.

Słowa premier Beaty Szydło z pewnością odzwierciedlają odczucia wyborców i sympatyków rządu Prawa i Sprawiedliwości. Widać, że szefowa rządu jest zirytowana ciągnącymi się w nieskończoność rozmowami o rekonstrukcji, a jednocześnie pozostaje lojalna wobec szefa PiS. W tej chwili nie wiadomo, co dalej z premier Szydło, ale wydaje się, że decyzja o jej dymisji będzie sporym błędem szefa Prawa i Sprawiedliwości o czym mówią liczni publicyści i dziennikarze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here