Politycy PO rozjuszeni zatrzymaniem byłego szefa SKW! Wściekły atak na ministra Macierewicza!

Politycy Platformy Obywatelskiej po raz kolejny dobitnie pokazują, jak w ich mniemaniu wygląda działanie w interesie naszego kraju. Po dzisiejszym zatrzymaniu gen. Piotra Pytla – byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, który jest oskarżony o przekroczenie uprawnień i bezprawne kontakty z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa murem stoją za zatrzymanym wojskowym i wylewają pomyje na ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Przoduje w tym były szef MON Tomasz Siemoniak, a wtóruje mu Marcin Kierwiński.

Siemoniak wychwalał pod niebiosa generała Pytla, który nigdy nie wytłumaczył się ze swoich tajemniczych kontaktów z Moskwą: – Generał Pytel jest uczciwym oficerem, który w warunkach zagrażających nieraz życiu i zdrowiu służył Rzeczpospolitej Polskiej. Takie jego traktowanie w tej chwili jest haniebne – lamentował były minister.

Zaraz potem przeszedł do bezczelnego ataku na ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza: – Domagamy się jego [Macierewicza] dymisji, bardzo konsekwentnie – mówił. Wtórował mu Marcin Kierwiński plując i szkalując szefa MON: – Antoni Macierewicz jest wielkim szkodnikiem dla polskiej armii. (…) Żądamy wreszcie wyjaśnień, żądamy reakcji od najważniejszych osób w państwie – podnosił larum Kierwiński.

Swoje trzy grosze dołożył także były rzecznik rządu premier Ewy Kopacz – Cezary Tomczyk bredząc o “zagrożeniu bezpieczeństwa państwa”. Oczywiście przewodnim tematem wystąpienia tego posła był atak na ministra Macierewicza, w wyjątkowo żałosnym stylu: – Szef MON Antoni Macierewicz przez niszczenie polskiej armii, pozbawił się honoru, powinien trafić na śmietnik historii – komentował polityk PO.

Do sprawy tej odniósł się sam Antoni Macierewicz, który bez ogródek skomentował wypowiedzi i działania polityków PO: “posłowie PO i opozycji stają w obronie człowieka, który działał przeciwko polskiemu interesowi narodowemu” – tak szef MON mówił o zatrzymaniu gen. Pytla.

Również szef sejmowej komisji obrony narodowej, poseł Michał Jach z Prawa i Sprawiedliwości skomentował tę sprawę mówiąc, że działania gen. Pytla ocierały się o zdradę stanu: – Oficer, generał podpisuje niezgodnie z prawem, niezgodnie z obowiązującą ustawą, podpisuje współpracę z FSB. Przecież złamał przepisy, nawet bez zgody ówczesnego premiera Donalda Tuska (…) dla mnie to jest albo skończona głupota, albo sprawa ociera się już nawet o zdradę stanu – ocenił poseł Jach.

Po raz kolejny okazuje się więc, że politycy Platformy Obywatelskiej stają jawnie przeciwko interesowi własnego państwa. Byłemu ministrowi obrony narodowej Tomaszowi Siemoniakowi nie przeszkadzają tajne kontakty gen. Pytla z Moskwą i podpisanie nielegalnej umowy z wrogim państwem. To pokazuje, jaki stosunek mieli do Rosji ludzie, którzy dzisiaj opluwają ministra Antoniego Macierewicza, który robi co w jego mocy, aby zlikwidować wpływy Kremla w Polsce. Platformie to wyraźnie przeszkadza i dlatego podnosi taki jazgot.

2 KOMENTARZE

  1. Dorznąć watahę złodziei oszustów pasożytów i pasożydów PO.
    Zamiast działać konstruktywnie zajmują się sabotowaniem nas gdzie tylko to możliwe.
    Już dawno winni gnić po więzieniach z tuskiem na czele !!

    7

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here