Premier Szydło zabrała głos po doniesieniach o dymisji! Tajemniczy wpis szefowej rządu!

Cała Polska żyje doniesieniami radia RMF FM, które ogłosiło, że miejsce premier Beaty Szydło zajmie obecny wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Do tych doniesień odniosła się również sama szefowa rządu Prawa i Sprawiedliwości, która zamieściła na Twitterze. Sam głos Szydło brzmi bardzo tajemniczo i nie ma w nim bezpośredniego komentarzu do ostatnich rewelacji:

Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska. Dbająca o rodzinę i wartości, bezpieczna. Wyrosła na fundamencie chrześcijańskim, tolerancyjna i otwarta. Nowoczesna i ambitna. To mój kraj. Przykład dla Europy i świata. Tacy jesteśmy Polacy – napisała Beata Szydło.

Tweet ten wygląda na swego rodzaju podsumowanie dwóch lat spędzonych w fotelu premiera rządu Prawa i Sprawiedliwości i podkreślenie faktu, że najważniejsza jest służba dla Polski. Może to rzeczywiście oznaczać, że premier pożegna się ze swoim stanowiskiem, tym bardziej, że doniesienia RMF FM zbiegły się ze spotkaniem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefami okręgów partii. Wprawdzie celem rozmów miały być zmiany w samorządach, ale temat rekonstrukcji rządu również był podniesiony. Politycy PiS wychodzący z wieczornego spotkania przy ul. Nowogrodzkiej nie chcieli rozmawiać z mediami, a Poseł Wojciech Szarama rzucił jedynie: – Mateusz Morawiecki zawsze odgrywał dużą rolę i dalej tak będzie”. „Będziemy jeszcze o wszystkim rozmawiać – stwierdził polityk.

Takie wypowiedzi pokazują, że doniesienia radia RMF FM mogą być czymś więcej niż spekulacją i próbą wywołania politycznego zamętu i zamieszania. Do dymisji premier Beaty Szydło miałoby dojść jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, a ze stanowiskiem szefa MSZ miałby pożegnać się również Witold Waszczykowski. Z kolei według portalu wprost.pl oprócz Waszczykowskiego ministerialne teki mają utracić minister środowiska Jan Szyszko, którego resort zostanie “wchłonięty” przez Ministerstwo Energii oraz Anna Streżyńska – jej resort cyfryzacji miałby zostać zlikwidowany. Co ciekawe, stanowisko zachować ma szef MON Antoni Macierewicz od miesięcy typowany do dymisji ze względu na konflikt z Pałacem Prezydenckim.

Zmiana na stanowisku premiera i zastąpienie Beaty Szydło Mateuszem Morawieckim z pewnością nie byłaby trafną decyzją. Po pierwsze, Morawiecki wchodził do rządu jako człowiek wielkich korporacji i banków – był prezesem Banku Zachodniego WBK i nie budzi wielkiego zaufania wyborców. Kolejnymi wątpliwościami są jego ciągoty do fiskalizacji i opodatkowania wszelakich obszarów gospodarki. Pomysły comiesięcznych raportów wysyłanych urzędnikom przez przedsiębiorców, brak obniżki podatków i składek na ZUS oraz traktowanie firm jako potencjalnych “wyłudzaczy VAT” to tylko kilka fatalnych posunięć wicepremiera. Do tego dochodzi jego fascynacja Jedwabnym Szlakiem i współpracą z komunistycznym reżimem w Chinach, który dąży do zdobycia gospodarczych przyczółków w Europie. Dymisja premier Szydło może mieć fatalne skutki i tak jak mówił były premier Jan Olszewski może spowodować rozpad całego obozu Zjednoczonej Prawicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here