PO chciała wyprzedać kluczową gałąź przemysłu! Wiceszef MON ujawnia szokujące informacje!

Wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk w programie “Koniec systemu” na antenie Telewizji Republika ujawnił kolejne, kompromitujące i zagrażające bezpieczeństwu państwa plany rządu Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Okazuje się, że poprzedni rząd chciał praktycznie pozbawić Skarb Państwa przemysłu zbrojeniowego, co w rezultacie doprowadziłoby do pozbawienia naszego kraju jakichkolwiek zdolności obronnych.

Cały przemysł zbrojeniowy miał wejść do planowanego holdingu spółek zbrojeniowych, przy czym było już jasno powiedziane w tych dokumentach koncepcyjnych, że tyle do powiedzenia w tym międzynarodowym przedsięwzięciu będą miały poszczególne państwa, ile wartości wnoszą do tego projektu. W sposób oczywisty nasz przemysł zbrojeniowy nie mógł się równać z przemysłem francuskim czy niemieckim pod względem wielkości – mówił wiceszef MON i poseł PiS z okręgu wałbrzyskiego Michał Dworczyk.

Dworczyk dodaje, że działania poprzedniego rządu były praktycznie powtórką tego, co działo się na początku lat 90-tych, kiedy zlikwidowano górnictwo w Zagłębiu Wałbrzyskim i cały region pogrążył się w biedzie, marazmie i olbrzymim bezrobociu. Minister Dworczyk zaznacza, że zupełnie inaczej było w Czechach: – Tuż po drugiej stronie granicy, w Czechach zupełnie inaczej transformacja przeszła. Firmy, które funkcjonowały przed 89 r. w dużej części funkcjonują do dzisiaj i bardzo długo było tak, że mieszkańcy powiatu kłodzkiego, całej Kotliny Kłodzkiej jeździli po prostu do Czech pracować, bo u nas nie było pracy. U nas zostało wszystko zlikwidowane. W Czechach zostało to w o wiele mądrzejszy sposób przemyślane dzięki czemu te firmy zostały i funkcjonują na rynku do dzisiaj. Nam niestety tej mądrości zabrakło. Było to celowe niszczenie firm, rozkradanie majątku narodowego – gorzko stwierdził gość Telewizji Republika.

Wiceszef MON dodał, że oprócz likwidacji przemysłu, pomysłem Platformy Obywatelskiej była również prywatyzacja uzdrowisk: – Uzdrowiska to jest największy pracodawca w naszej Kotlinie. Uzdrowiska kłodzkie to tradycja. To szalenie ważna firma dla regionu. Były podjęte próby prywatyzacji w 2014 r. i w 2015 r., na szczęście udało się to zablokować. W Polsce poza absolutnymi wyjątkami nie ma co sprywatyzować. Te firmy, które zostały i które są własnością Skarbu Państwa mają bardzo dużą wartość – także strategiczną z punkt widzenia państwa, a także są społecznie istotne dla poszczególnych regionów. To co się działo w czasach rządów Platformy Obywatelskiej dotyczyło przecież strategicznych sektorów gospodarki. Żeby daleko nie szukać – były pomysły de facto żeby sprywatyzować, a właściwie sprzedać Polską Grupę Zbrojeniową – mówił Michał Dworczyk.

Zastępca Antoniego Macierewicza potwierdził tylko, że działania rządu PO-PSL były właściwie powrotem do lat 90-tych i wyprzedaży za bezcen majątku narodowego. Bulwersujący jest fakt, że rozważana była wyprzedaż tak kluczowego sektora gospodarki jak przemysł zbrojeniowy, który w obcych rękach w razie zagrożenia wojną byłby poza kontrolą państwa polskiego. Tak właśnie rządziła obecna “totalna opozycja”, która dzisiaj z zajadłością atakuje resort obrony i jego szefa Antoniego Macierewicza. Gdyby politycy PO mieli choć trochę przyzwoitości milczeliby ze wstydu za swoje działania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here