Były premier znów murem za Szydło i Macierewiczem! Ta wypowiedź Jana Olszewskiego mówi wszystko!

Nie ustaje ciągnąca się już od miesięcy dyskusja o rekonstrukcji rządu i zmianach zarówno na stanowisku premiera, jak i w poszczególnych ministerstwach. Były premier Jan Olszewski, którego gabinet w 1992 roku jako pierwszy podjął próbę odbudowy niepodległej Polski podkreśla, że dymisja zarówno premier Beaty Szydło jak i ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza nie jest dobrym rozwiązaniem.

Według Olszewskiego, który udzielił wywiadu w programie “Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja, wymiana premiera nie ma sensu, kiedy rząd odnosi sukcesy, a sama Beata Szydło sprawdza się na piastowanym przez siebie stanowisku: -Myślę, że premier Beata Szydło – a mam na tym polu jakieś doświadczenie, więc myślę, że potrafię to ocenić miarodajnie – sprawdza się bardzo dobrze. (…) Chyba żaden rząd nie był oceniany tak dobrze w sondażach jak obecny. Żaden rząd nie miał takich wyników po dwóch latach działalności. Myślę, że zmiana premiera mogłaby nastąpić tylko w sytuacji całkowitej zmiany kierunku rządu. Ale to raczej byłoby sprzeczne z tym, czego oczekują dzisiaj obywatele – ocenił Jan Olszewski.

Według byłego szefa rządu, dotychczasowe spekulacje to w dużej mierze pogłoski. Chociaż pozytywnie ocenia on zarówno prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, jak i wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego, o którym mówi się jako ewentualnym następcy Szydło, to nie widzi ich w tej roli. Olszewski odniósł się także do działań ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza i powiedział, że jest specjalistą od zadań niewykonalnych: – Mam w tej sprawie doświadczenie, ale z drugiej strony i emocjonalny stosunek, który może rzutować na obiektywizm mojej oceny. Generalnie uważam Antoniego Macierewicza za dużą indywidualność. Człowieka, który najlepiej się sprawdza w wykonywaniu zadań, które pozornie wydają się niewykonalne. On już kilka razy dowiódł, że takie niewykonalne rzeczy potrafi załatwiać. Myślę tutaj przede wszystkim o rozwiązaniu WSI i budowy w to miejsce SKW – powiedział Olszewski.

Były premier Jan Olszewski powtórzył swoje słowa sprzed kilku dni, kiedy również bardzo negatywnie oceniał plany zmiany premiera i dymisji szefa MON. Trudno nie zgodzić się z tym doświadczonym i niezwykle uczciwym politykiem, gdyż zarówno premier Beata Szydło jak i minister Antoni Macierewicz radzą sobie doskonale i z tego powodu są atakowani. Wydaje się, że zmiana tych dwóch postaci mogłaby pociągnąć za sobą lawinę; od odejścia twardego elektoratu, poprzez spadek sondaży, wewnętrzne spory i w końcu rozpad obozu Zjednoczonej Prawicy. Wiadomo, kto byłby beneficjentem takiego stanu rzeczy …

2 KOMENTARZE

  1. Pełna zgoda. Pan Olszewski ma absolutną rację. Nie ma potrzeby wymiany premiera, PBS radzi sobie doskonale i jest b. popularna. Nie ma potrzeby dymisji min. AM, on jest najlepszy z najlepszych ministrów obrony narodowej i odnosi niesamowite sukcesy. Idiotyzmem byłoby go wymieniać. W ogóle te wszystkie spekulacje nt. PBS i AM są z d.py wzięte.

    26

    2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here