Siedzi w areszcie z GIGANTYCZNĄ pensją! Zobacz, jak “nadzwyczajna kasta” broni swoich!

Kolejne, bulwersujące fakty wychodzą na światło dzienne w związku z aferą korupcyjną w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie. Były prezes tego sądu Krzysztof S., który od czerwca siedzi za kratkami nadal otrzymuje olbrzymią pensję wynoszącą około 12 tysięcy złotych! Ten skandaliczny fakt jest możliwy dzięki życzliwości jego kolegów po fachu.

Decyzję tę podjął Sąd Apelacyjny w Łodzi i tak o tej sprawie mówi jego rzecznik Tomasz Szymański w rozmowie z “Super Expressem”: – Krzysztof S. został 12 stycznia 2017 r. zawieszony w czynnościach sędziego uchwałą Sądu Apelacyjnego (sądu dyscyplinarnego) w Łodzi. Sąd nie podjął decyzji o ograniczeniu wypłaty uposażenia. Od 15 marca 2017 r. Krzysztof S. przeszedł w stan spoczynku. Wypłacana jest pełna kwota stanu spoczynku – 11 tys. 683 zł – oświadczył.

Kolegom z “nadzwyczajnej kasty” nie przeszkadza udział Krzysztofa S. w olbrzymiej aferze korupcyjnej, w której Skarb Państwa stracił około 35 milionów złotych. Sam sędzia oskarżony jest o zawieranie umów z firmami, które pełniły fikcyjne usługi dla sądu: – Jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, a także o niedopełnienie obowiązków i przyjmowanie korzyści majątkowych znacznej wartości, nie mniejszej niż 376 tys. 300 zł – mówi Ewa Bialik – rzecznik Prokuratury Krajowej.

To nie jedyne zarzuty, jakie ciążą na byłym prezesie Sądu Apelacyjnego w Krakowie; jest on również oskarżony o poświadczenie nieprawdy w dokumentach i pranie brudnych pieniędzy. Sędziemu grozi do 12 lat więzienia, a jego proces ma zacząć się w grudniu. W tej sprawie przedstawiono zarzuty już 26 osobom, a śledztwo jest prowadzone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i Prokuraturę Regionalną w Rzeszowie.

Jak widać kolego po fachu z “nadzwyczajnej kasty” nie przeszkadzają bardzo poważne zarzuty i oskarżenia ciążące na Krzysztofie S. Dzięki tej, dość specyficznie pojmowanej solidarności zawodowej sędzia przesiadujący od pół roku w areszcie dostaje prawie 12 tysięcy złotych, o czym zwykły człowiek może jedynie pomarzyć. Ta sprawa pokazuje jak palącą kwestią jest reforma polskiego sądownictwa i ograniczenie olbrzymiej władzy i przywilejów sędziowskiej kasty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here