Ależ arogancja! Timmermans znów bezczelnie straszy i grozi Polsce! Kolejne, skandaliczne słowa!

Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej cały czas prowadzi w mediach bezczelną wojnę przeciwko Polsce. Tym razem udzielił wywiadu niemieckiej stacji Deutsche Welle, w którym grozi odebraniem Polsce nie tylko europejskich funduszy oraz atakuje nasz kraj za rzekome nieprzestrzeganie zasad praworządności.

Timmermans nie odpuszcza i nawiązał do do skandalicznej rezolucji wystosowanej przez Parlament Europejski przeciwko Polsce. Holenderski eurokrata jest niezwykle zmartwiony sytuacją w naszym kraju:Jesteśmy nadal zaniepokojeni. Tydzień temu mówiłem o tym w Parlamencie Europejskim. Europarlament przyjął rezolucję, która właściwie idzie w tym samym kierunku. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni stanem państwa prawa i mamy nadzieję, że polski rząd nadal jest gotowy do tego, by prowadzić z nami dialog – stwierdził polityk.

Wiceszef Komisji Europejskiej w swojej bezczelności i zaciętej postawie przeciwko Polsce, straszy bezprawnym odebraniem europejskich funduszy i nie ogranicza się tylko do tej kwestii: – Nie powinno to dotyczyć tylko funduszów. Wszystkie wydatki Unii Europejskiej powinno się uzależnić od tego, czy każde państwo członkowskie stosuje się do reguł państwa prawa – grozi biurokrata z Brukseli.

Ponadto, Frans Timmermans cały czas bezczelnie twierdzi, że w Polsce dochodzi do rzeczy niedopuszczalnych w państwie prawa i wcale się z tym nie kryje. Postawa eurokraty, który od ponad 2 lat prowadzi osobistą “krucjatę” przeciwko Polsce, jak określił to premier Węgier Viktor Orban, pokazuje,że Bruksela nie przestaje uzurpować sobie prawa do wtrącania się w wewnętrzne sprawy krajów członkowskich, szczególnie tych, które nie zgadzają się z lewicowo-liberalną ideologią. Wypowiedzi Timmermansa wyraźnie wskazują, że Komisja Europejska nie ma zamiaru zrezygnować ze swoich działań i dalej będzie brnąć w kolejne ataki na nasz kraj. Widać wyraźnie, że eurokratom niezwykle zależy na spacyfikowaniu rządu Prawa i Sprawiedliwości, tak jak działo się to z rządem Silvio Berlusconiego we Włoszech. Timmermans i spółka wiedzą, że wybicie się Polski na samodzielność zagrozi interesom Zachodu, który traktuje Europę Środkowo-Wschodnią jak swego rodzaju półkolonię i ogromny rynek zbytu, którym można w dowolny sposób sterować.

6 KOMENTARZE

 1. Niech się zajmie prawodawstwem w swoim kraju Holandii gdzie jest dopuszczalna eutanazja.Kto kopiuje faszystowskie metody w swoim kraju?Lewactwo i głupota-nie maja granic.

  11

  1
 2. – persona non grata – zabraniam polskiemu rządowi wpuszczać tego funkcjonariusza okupacyjnego do Polski…

  9

  1
 3. Trudno nie kupuje juz holenderskiego piwa to taking moj prywatny bojkot tego pans .oni najlepiej rozumieja jak uderzy sie ich po kieszeni

  4

  1
 4. Czy tego małego człowieczka nie można oskarżyć w sądzie europejskim o kłamstwa , dzielenie POLSKIEGO SPOŁECZEŃSTWA z chęcią doprowadzenia do puczu

  2

  1
 5. Timmermans zapoznaj się , kto w Holandii wybiera sędziów! Polacy mają prawo urządzać swój kraj sami, a nie pod dyktat Holendrów, Francuzów czy Niemców! A dotacjami udław się!

  0

  1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here