Ultimatum prezydenta w sprawie rekonstrukcji rządu?! Poważne doniesienia czy gra mediów z niemieckim kapitałem?

2

Nie ustają medialne spekulacje wokół rekonstrukcji rządu, jak i konfliktu ciągle toczącego się na linii Ministerstwo Obrony Narodowej – Pałac Prezydencki. Według “Polski The Times”, prezydent Andrzej Duda zagroził, że nie powoła rządu, w którym będzie znajdował się obecny szef MON – Antoni Macierewicz.

Według informacji PTT, do dyskusji na ten temat miało dochodzić podczas spotkań prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Wedle gazety, to Kaczyński miał zaproponować chęć zmiany na stanowisku premiera, ale prezydent zażądał, że ewentualny nowy gabinet musi być formowany bez Antoniego Macierewicza.

Jak twierdzi “Polska The Times” tylko problemy zdrowotne miałyby zatrzymać prezesa PiS od przejęcia fotela szefa rządu i dymisji premier Beaty Szydło. Politycy partii rządzącej mówią o połowie grudnia jako o terminie zmian w gabinecie PiS, ale i to może być odciągnięte w czasie. Minister Macierewicz miałby pozostać w rządzie jedynie w przypadku, gdyby premier Beata Szydło zachowała swoje stanowisko.

Informacje, a raczej spekulacje “Polski The Times” można by traktować poważniej, gdyby nie fakt, że powtarza ją Fakt24 i portal ten przytacza własne rewelacje, które miał pozyskać od współpracowników prezydenta pod koniec września. Wtedy to bliski współpracownik Andrzeja Dudy miał przekazać portalowi takie słowa: – Prezydent jasno zakomunikował premier, że oczekiwałby dymisji Macierewicza informuje portal.

Warto zaznaczyć, że zarówno “Polska The Times” jak i Fakt24 należą do mediów wydawanych przez niemiecki kapitał. Właścicielem PTT jest spółka Polska Press, która z kolei należy do niemieckiego koncernu Verlagsgruppe Passau. Z kolei Fakt24 należy do słynnego i wielokrotnie opisywanego szwajcarsko niemieckiego koncernu Ringier-Axel Springer. Jak pisaliśmy w czerwcu, Marc Walder z zarządu RASP powiedział, że media jego grupy “trzymają się wartości liberalnych” i panicznie reagował na zapowiedzi dekoncentracji i repolonizacji mediów. Może być więc tak, że rewelacje PTT są próbą kreowania politycznej rzeczywistości w naszym kraju przez media, które należą do kapitału pochodzącego zza Odry.

2 KOMENTARZE

  1. Pan Prezydent Duda żąda dymisji p. Macierewicza , JEDNEGO Z NAJLEPSZYCH MINISTRÓW OBECNEGO RZĄDU.Gdy mu się to uda to następny na celowniku będzie p. Ziobro , również jeden z najlepszych .Następnym atakiem p. Dudy będzie atak na premiera RP.W tym czasie nastąpi ( na to liczy p. Duda )spadek sondaży PiS-u. Wtedy przypuści frontalny atak ( oczywiście w trosce o Polskę i polaków ) odwoła obecny rząd i albo zmusi rządzących do rozpisania nowych wyborów , albo wskaże utworzenie nowego rządu drugiej partii ,czyli Schetynie. Przy obecnych sondażach PiS by skorzystał .

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here