Poseł PiS ujawnia szokujące działania KRS! Takie rzeczy po prostu nie mieszczą się w głowie!

0

Poseł Prawa i Sprawiedliwości i przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz w rozmowie z portalem naszdziennik.pl wypowiedział się o działaniach Krajowej Rady Sądownictwa, która w końcu dopuściła nominowanych przez ministerstwo sprawiedliwości asesorów do pracy. Poseł ujawnił również, że członkowie tego gremium składali wizyty w … ambasadzie Republiki Federalnej Niemiec!

Według posła Stanisława Piotrowicza, członkowie Rady zorientowali się, że ich upór i blokowanie nominacji asesorów wypada fatalnie i zdecydowali się przerwać tę farsę. Według Piotrowicza blokada nominacji to wyraz walki politycznej z resortem sprawiedliwości kierowanym przez ministra Zbigniewa Ziobrę: -Warto podkreślić, że KRS niemal zawsze, przy każdej nadarzającej się okazji sprzeciwia się stanowisku ministra sprawiedliwości, opiniując negatywnie wszystkie jego projekty – powiedział.

Poseł Piotrowicz podał do wiadomości, że członkowie prezydium Krajowej Rady Sądownictwa gościli w ambasadzie Niemiec w Warszawie. Według niego takie działanie to wprost poszukiwanie wsparcia za granicą: KRS nie tylko że sprzeciwia się reformom, to podejmuje również wysiłki w kierunku uzyskania wsparcia zagranicznego. Dowiedziałem się, że kilka miesięcy temu prezydium KRS było na spotkaniu w ambasadzie Niemiec – powiedział.

Stanisław Piotrowicz dodał, że wysłał do przewodniczącego Rady Dariusza Zawistowskiego pismo z pytaniami dotyczącymi szczegółów tych wizyt. Poseł pytał między innymi o czas i miejsce owych spotkań, a także o inicjatorów oraz o to, czy o wizytach u ambasadora z Berlina było powiadomione ministerstwo sprawiedliwości i opinia publiczna: – Czekam na odpowiedź. Ja ten temat poruszyłem kilka miesięcy temu w KRS, ale nie otrzymałem wyczerpującej odpowiedzi, nie znalazło to również odzwierciedlenia w protokole posiedzenia Rady. Dlatego postanowiłem zwrócić się jeszcze raz, tym razem w formie pisemnej, i oczekuję też pisemnego, wyczerpującego wyjaśnienia – poinformował przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Bulwersujące informacje o wizytach członków prezydium Krajowej Rady Sądownictwa stawiają wielki znak zapytania o niezawisłość sędziów i tego gremium. Widać, już nie tylko politycy Platformy Obywatelskiej biegają do niemieckiej ambasady, ale również przedstawiciele KRS urządzają sobie tam potajemne spotkania. Tak jak informuje poseł Piotrowicz nic nie wiadomo o ich szczegółach i w przedstawionym mu piśmie nie ma wyjaśnień. Właśnie tak zachowują się członkowie KRS, którzy robią wszystko, łącznie z wizytami u przedstawicieli obcego państwa, aby tylko nie doszło do reformy sądów i ich własnej instytucji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here