Minister Macierewicz nie owijał w bawełnę! Ostro Tusku i rozliczeniach PO! Szczegóły!

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz był gościem programu #TweetUpRepublika na antenie Telewizji Republika, w którym odpowiadał na pytania internautów. Szef MON stwierdził, że zachowanie Donalda Tuska było atakiem na bezpieczeństwo naszego kraju i zachował się jak członkowie Targowicy. Macierewicz ujawnił również, że złożył kilkadziesiąt zawiadomień do prokuratury związanych z działaniami rządu PO-PSL.

Odnosząc się do wczorajszego wpisu Donalda Tuska na Twitterze, w którym przewodniczący Rady Europejskiej zarzucił Polsce działania prorosyjskie i zaatakował działania polskiego rządu minister Macierewicz powiedział: – Nie sądzę, że to odwrócenie uwagi, ale raczej zapowiedź tego typu działań. Jest to nawoływanie do działań wymierzonych w bezpieczeństwo i suwerenność Polski. Tweet został opublikowany, gdy kończyłem niezwykle ważną dla Polski i Ukrainy rozmowę z szefem ukraińskiego MSZ, Klimkinem. Abstrakcyjność tego, co napisał Tusk, pokazuje jego niechęć do widzenia rzeczywistości i chęć do kłamstwa – stwierdził szef MON.

Padło również pytanie o ewentualną agenturalność Donalda Tuska i tutaj minister powiedział, że nie ma takich informacji, ale stwierdził, że działanie Tuska jest podobne do XVIII-wiecznej Targowicy: – Nie wiem, nie mam danych, które potwierdzałyby takie domniemanie. Zachowuje się on jednak w sposób taki, że często wobec takich ludzi ciśnie się na usta słowo “Targowica” – bez ogródek mówił szef MON.

Nie mogło oczywiście zabraknąć pytania o rozliczenia i odpowiedzialność rządu Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Minister Macierewicz poinformował, że złożył kilkadziesiąt zawiadomień do prokuratury i czeka na ich rozpatrzenie: Taka nadzieja jest i mam nadzieję, że zrealizuje się ona – zostały wdrożone działania, które to rozpoczynają. Ja sam złożyłem kilkadziesiąt zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury i czekam na „przemielenie” ich przez młyny wymiaru sprawiedliwości – poinformował.

Padło też pytanie o o konflikt między MON i prezydentem Andrzejem Dudą. Tutaj minister nie chciał rozwijać tematu i powiedział, że darzy ten urząd wielkim szacunkiem, a sam realizuje swoje obowiązki: Jestem pełen szacunku dla urzędu prezydenckiego. Moim obowiązkiem jako szefa MON jest pełen szacunek dla urzędu prezydenta i staram się skutecznie to realizować, wypełniając jednocześnie wszelkie konstytucyjne zadania wobec premier i prezydenta jako zwierzchnika sił zbrojnychpowiedział.

Wypowiedzi ministra Antoniego Macierewicza i informacje o podjętych przez niego działaniach takich jak zawiadomienia do prokuratury pokazują, że ten polityk traktuje poważnie swoje obowiązki i nie uznaje tego, że politycy w Polsce do tej pory byli bezkarni. Nie sposób nie zgodzić się również ze słowami o Donaldzie Tusku, który cały czas chce zaszkodzić Polsce. Macierewicz potwierdził po raz kolejny, że jest poważnym i odpowiedzialnym politykiem, a skierowane w niego ataki są z pewnością inspirowane przez siły niechętne naszemu krajowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here