Tusk nie daje o sobie zapomnieć! Znów szczuje na Polskę i rząd PiS!

Przewodniczący Rady Europejskiej i były premier Donald Tusk jest niezwykle aktywny, jeśli chodzi o działania, które mają uderzyć w Polskę i rząd Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem opublikował wpis na Twitterze, w którym w bezczelny sposób sugeruje rządowi sprzyjanie Rosji oraz rozpowszechnia kłamliwe opinie na temat tego, co dzieje się w Polsce.

Donald Tusk zareagował po tym, jak do ukraińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych został wezwany ambasador RP w Kijowie. Powodem tak ostrych działań ukraińskiej dyplomacji było zatrzymanie na granicy Swiatosława Szeremeta sekretarza Międzyresortowej Komisji Ukrainy ds. Upamiętnień. Człowiek ten sprzeciwiał się ekshumacjom polskich ofiar, które chce prowadzić Instytut Pamięci Narodowej na terenie Ukrainy. Tusk wykorzystał tę sytuacje do kolejnego ataku na Polskę:

Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media – strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie – napisał Donald Tusk na Twitterze.

Na bezczelny wpis Tuska odpowiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który odniósł się do gwizdów i buczenia, z jakim spotkał się Donald Tusk podczas składania wieńców w czasie Święta Niepodległości 11. listopada: – Piłsudski: »głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody to należy spróbować i tej«. Donald Tusk podczas ostatniej wizyty w PL zrozumiał, że trzeźwo myślący Polacy postawili mur dzielący go od krajowej polityki! Jego ostatni tt to walenie głową w ten mur. Będzie bolało – czytamy we wpisie marszałka Karczewskiego.

Jak widać, Donald Tusk nie przepuści żadnej okazji, aby zaatakować własny kraj i psuć mu opinię w świecie. Tak właśnie zachowuje się przewodniczący Rady Europejskiej, który po wyborze na drugą kadencję w fotelu szefa tej instytucji obiecywał, że będzie godnie reprezentował nasz kraj. Oczywiście, obietnice te okazały się kłamstwem, tak jak i obietnice wyborcze, które składał jako szef Platformy Obywatelskiej. Tusk czuje się pełnoprawnym członkiem unijnego establishmentu, którego celem jest bombardowanie Polski i odsunięcie Prawa i Sprawiedliwości od władzy. Lewicowo-liberalne elity wiedzą doskonale, że silna Polska krzyżuje im plany i dlatego nie ustają w nagonce na nasz kraj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here