To się nazywa SAMOZAORANIE! Poseł Kierwiński znalazł winnych antypolskiej rezolucji PE!

Poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński jest stałym bywalcem programu “Woronicza 17” i częstokroć darzy jego widzów swoimi przemyśleniami. Tym razem, polityk PO zabłysnął kolejnym przemyśleniem dotyczącym antypolskiej rezolucji przegłosowanej w ubiegłym tygodniu przez Parlament Europejski. Według czołowego parlamentarzysty Platformy to … Prawo i Sprawiedliwość jest winne takiemu obrotowi rzeczy. Mało tego, nazwał partię rządzącą Targowicą!

Dla Marcina Kierwińskiego nie liczy się, że to jego koledzy zasiadający w PE podsycają antypolską histerię, ślą donosy i mobilizują do kolejnych “debat” i medialnego grillowania Polski. Polityk uważa, że to, co się działo w Strasburgu jest winą … PiS:PO starała się, żeby tej rezolucji nie było. Tylko dwa lata rządów PiS do niej doprowadziły. Wielokrotnie odciągaliśmy tę dyskusję.Nie ma czegoś takiego jak utrata suwerenności. Jesteśmy częścią UE i chcemy pozostać – stwierdził.

Kierwińskiego nie wzruszyła odpowiedź wiceministra kultury Jarosława Sellina, który przypomniał, że to jego koledzy od dwóch lat skarżą się Berlinowi i Brukseli od 2 lat. Usprawiedliwiał on zachowanie sześciorga europosłów swojej partii, którzy zagłosowali za przyjęciem tej uchwały: – Osobiście uważam, że lepiej byłoby gdybyśmy się wstrzymali, ale rozumiem też tych posłów, którzy nie wytrzymali tego poziomu kłamstwa. Rozumiem, że jeżeli chodzi o to co dzieje się w Polsce, demolowanie standardów demokratycznych, że rząd PiS nie reaguje na faszystowskie hasła, emocje mogą ponieść – mówił.

To nie były jednak wszystkie dzisiejsze złote myśli posła Marcina Kierwińskiego. Nagle, wyskoczył ze stwierdzeniem, że to Prawo i Sprawiedliwość zachowuje się jak Targowica i oczywiście kłamliwie zarzucił tej partii prorosyjskość: -Targowica walczyła z konstytucją, zupełnie tak samo jak PiS. Targowica odsuwała Polskę od cywilizowanej Europy w kierunku Rosji, dokładnie tak samo jak PiS. To wy pod płaszczykiem szczytnych haseł jesteście Targowicą, która demoluje kraj – stwierdził.

Więcej takich wypowiedzi polityków Platformy Obywatelskiej z pewnością spowoduje dalszy wzrost notowań Prawa i Sprawiedliwości oraz sprawi, że partia Grzegorza Schetyny osunie się w polityczny niebyt. Wypowiedzi i postawa ludzi tej partii takie jak dzisiejszy występ Marcina Kierwińskiego pokazuje, że jedynym ich celem jest podporządkowanie się Brukseli i walka z PiS-em, co w praktyce oznacza walkę z własnym krajem. Po raz kolejny okazuje się, gdzie interes narodowy mają ludzie Platformy Obywatelskiej.

2 KOMENTARZE

  1. to jest zwykłe qwa nie obrażając najstarszej profesji ,kurwiński? same nazwisko o tym czerwonym synku ruskiego generała świadczy

    5

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here