Kukiz’15 w “totalnej opozycji”?! Frontalny atak marszałka Tyszki na szefa MON i podłe słowa wobec byłych kolegów!

Ruch Kukiz’15 szedł do wyborów z hasłami walki z systemem III RP i obalenia tzw. Układu Okrągłego Stołu. Wielu wyborców uwierzyło ludziom prowadzonym przez Pawła Kukiza, ale ostatnie działania i zachowania polityków tego ugrupowania pokazują, że te wielkie obietnice okazały się po prostu kłamstwem, a zawiedzeni tą postawą parlamentarzyści zaczynają opuszczać ten klub. Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z K’15 w wywiadzie z portalem wPolityce.pl wydaje się nie zwracać na to uwagi i bezpardonowo atakuje byłych kolegów oraz ramię w ramię z “totalną opozycją” domaga się odwołania ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

Poseł Adam Andruszkiewicz jako jeden z powodów odejścia z klubu kierowanego przez Pawła Kukiza podał właśnie postawę Stanisława Tyszki, który ma przesuwać cały klub na lewo w kierunku Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Wywiad Tyszki dla wPolityce.pl potwierdza tę opinię. Wicemarszałek Sejmu wprost domaga się dymisji szefa MON Antoniego Macierewicza i atakuje go w otwarty sposób: – Minister obrony narodowej poniża, ignoruję zwierzchnika sił zbrojnych. To dotyczy bardzo wrażliwego obszaru, jakim jest kwestia obronności. Nasi partnerzy zagraniczni śmieją się z tej sytuacji, a niektórzy pewnie zacierają ręce, dlatego że to bardzo Polskę osłabia i świadczy o absolutnym braku powagi i nieudolności PiS-u, które akceptuje taką sytuację od miesięcy. Należy to jak najszybciej rozwiązać – mówił Tyszka.

Równie nerwowa odpowiedź pada na pytanie o odejście właśnie posła Andruszkiewicza i Sylwestra Chruszcza. Według Stanisława Tyszki, słowa obu posłów, którzy dołączyli do koła Wolni i Solidarni kierowanego przez Kornela Morawieckiego były inspirowane przez … Prawo i Sprawiedliwość. Nie był to jednak koniec wywodu wicemarszałka Sejmu, który na oślep bił w partię rządzącą i swoich byłych kolegów: – Są w przystawce PiS. Proszę zobaczyć, jak głosują – zawsze tak, jak PiS. U nas mogli głosować zgodnie ze swoim sumieniem. Ale jestem paradoksalnie wdzięczny PiS za to, że przez taką typową dla partii korupcję polityczną wyciąga nam osoby, które wiemy, że nigdy nie będą chciały z nami zmieniać systemu. Tych, którym bardziej zależy na apanażach, niż na zmianie systemu PO-PiS, czyli systemu partyjnego zawłaszczania państwa – atakował Tyszka.

Słowa Stanisława Tyszki potwierdzają opinię posła Adama Andruszkiewicza, który mówił o przesuwaniu się K’15 w lewo właśnie dzięki postawie wicemarszałka Sejmu. Widać, Tyszka nie potrafi odżałować odejścia tych dwóch posłów i bardzo nieelegancko ich atakuje. To samo można powiedzieć o uderzeniu w ministra Macierewicza, który jest ikoną walki z układem III RP, a podobno antysystemowy Kukiz’15 wprost żąda jego dymisji. Te dwie sprawy pokazują, jak bardzo ugrupowanie Pawła Kukiza odeszło od swoich wyborczych postulatów.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here