Sensacyjne materiały w sprawie Smoleńska! Zobacz manipulacje komisji Millera w sprawie gen. Błasika!

2

Telewizja Republika ujawniła, że Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego kierowana przez byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji Jerzego Millera dopuściła się skandalicznych manipulacji i nadużyć. Wiele z nich jest kompletnie nieznanych opinii publicznej i może stanowić przełom w sprawie badania okoliczności katastrofy pod Smoleńskiem.

Dziennikarze Telewizji Republika udostępnili fragmenty stenogramów z posiedzeń komisji, z których wynika, że Komisja Millera całkowicie wbrew faktom umieściła tam śp. generała Andrzeja Błasika w kokpicie Tupolewa. Warto przytoczyć kilka fragmentów stenogramów z posiedzenia KBWLLP z dnia 19. maja 2011 roku ujawnionych dzisiaj wieczorem:

 – Materiały z CLK wskazują na nieustaloną osobę. My wszyscy, my wiemy, albo generalnie w przestrzeni medialnej, wiadomo kto tam był na podstawie analiz tych tras licznych, wiadomo kto tam był. Natomiast ja bym tutaj zaproponował, w historii lotu byśmy napisali — osoba spoza załogi, a w analizie byśmy napisali, że to był, zdaniem Komisji na podstawie zebranych dowodów, był Pan Generał Dowódca Sił Powietrznych. Oczywiście nie nazwiska, żadnych nazwisk itd., ale… Pan Generał. Pasuje to?

— Nie widzę sprzeciwu.

— Jeżeli można, ja bym wolał, jednak, żeby to było już w tym opisie, bo po co, po co potem dowiązywać ten wątek kryminalny w innym miejscu?

— Ale to nie jest wątek kryminalny.

Ja wiem, ale czemu tu pisać, że osoba spoza załogi, jeżeli tu w opisie, jeżeli napiszemy, że jest to Dowódca Sił Powietrznych, to te klocki bardziej będą pasowały do siebie.

— W protokole będzie to tak zawarte, jak według naszej procedury, czyli czytając jest i historia razem z faktami, więc tutaj nie ma problemu z ułożeniem tego, według naszego protokołu. Tutaj Chodzi o to, że mamy fakty, czyli mamy ekspertyzę… W ekspertyzie nie jest napisane, nie jest zidentyfikowana ta osoba, więc wprost w tym momencie, no nie możemy stuprocentowo powiedzieć, bo jakby dopiero, znaczy mamy ekspertyzę z CLK i będzie mielimy materiały od Bogusia. I dopiero w analizie po porównaniu tych materiałów stwierdzamy, że to był Dowództwa Sił Powietrznych, pomimo, że to medialnie wybrzmiało lub nie wybrzmiało.

Materiały te pokazują, że komisja kierowana przez Jerzego Millera kierowała się konkretną tezą i działała tak, aby dopasować ją do swoich wyników. Wszystko to działo się w czasie, kiedy generał Andrzej Błasik był opluwany przez Rosjan i generał Tatianę Anodinę, a polskie lewicowo-liberalne media powtarzały te łgarstwa. Wszystko to zostało obalone przez Instytut Sehna w Krakowie. Nowe materiały pokazują, że prokuratura musi jak najszybciej zająć się tym wątkiem i powinna zastosować odpowiednie środki zapobiegawcze wobec członków komisji, którzy dopuszczali się takich działań.

2 KOMENTARZE

 1. Prokuratorska to sprawa. Fałszerstwo i nakłanianie do poświadczenia nieprawdy. Porażające jest, że mówi o tym jakby kupował ziemiaki na obiad.

  5

  0
 2. Telewizja Republika ujawniła… Wielkie “G…o” ujawniła. Czytałem pierwszy stenogram jaki się ukazał i jest sprawą oczywistą dla wszystkich trzeźwo myślących i rozsądnych kto mógł mówić słowa, jakie tam zapisano.
  Człowiek ten znał się na lotnictwie i kontaktował bezpośrednio z Prezydentem Kaczyńskim a ponadto doradzał pilotom tonem nie znoszącym sprzeciwu. Jak myślicie ? – Jakiś dziadek – kombatant tam stał ???

  0

  7

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here