PiS po raz kolejny miażdży “totalną opozycję”! Wynik tego sondażu mówi wszystko!

Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny jest partią, którą Polacy wskazują jako zwycięzcę wyborów parlamentarnych. Wrażenie robi nie tylko aż 45-procentowe poparcie dla partii prezesa Jarosława Kaczyńskiego, ale i olbrzymia przewaga nad drugą Platformą Obywatelską, która wyniosła aż 28 punktów procentowych. Co, ciekawe w porównaniu do poprzedniego badania obóz rządzący stracił 2 punkty procentowe.

Według najnowszego sondażu wykonanego przez Centrum Badania Opinii Społecznej do Sejmu zdołały by się dostać jedynie 4 ugrupowania: Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska, Kukiz’15 i Nowoczesna. Druga Platforma Obywatelska osiąga wynik rzędu 17 proc. poparcia wśród ankietowanych przez CBOS i jest to wynik lepszy o 1 punkt procentowy od poprzedniego badania. Trzecie miejsce zajmuje Kukiz’15 z 8 proc., dla którego poparcie utrzymało się na tym samym poziomem. Poza podium jest Nowoczesna, która balansuje na granicy progu wyborczego i ma 5 proc. poparcia.

Do parlamentu nie dostałoby się Polskie Stronnictwo Ludowe z 4 proc., a także Sojusz Lewicy Demokratycznej3 proc. Warto zaznaczyć, że obie partie nieco (o 1 punkt procentowy) poprawiły swoje notowania w stosunku do poprzedniego badania tej pracowni. Kolejne miejsca zajmują Partia Razem – 2 proc. oraz Wolność Janusza Korwina-Mikkego z 1 proc. Inne partie mają śladowe poparcie.

Według CBOS, gdyby Polacy mieli pójść do urn wyborczych na początku listopada, frekwencja byłaby bardzo wysoka jak na polskie warunki i w głosowaniu wzięłoby udział prawie 3/4 obywateli72 proc. Badanie CBOS zostało przeprowadzone w dniach od 2 do 12 listopada metodą wywiadów bezpośrednich, które były wspomagane komputerowo (CAPI). Sondaż wykonano na reprezentatywnej próbie liczącej 1016 losowo wybranych dorosłych mieszkańców Polski.

Kolejny sondaż pokazuje, że Polacy na półmetku kadencji doceniają rządzące ugrupowanie i cieszy się ono bardzo wysokim poparciem. Przewaga ekipy prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest tak ogromna, że trudno sobie wyobrazić, aby Platforma Obywatelska mogła tę stratę odrobić. W polityce wszystko jednak jest możliwe i warto odnotować małą stratę, jaką odniosło to ugrupowanie w stosunku do poprzedniego sondażu. Politycy rządzący Polską nie mogą popaść w samozachwyt i osiąść na laurach, gdyż jak się okazało w ostatnich wyborach “pycha kroczy przed upadkiem”. Jednakże wydaje się, że taka postawa póki co nie grozi obozowi kierowanemu przez prezesa Kaczyńskiego.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here