Mordowali, a płacić nie chcą! Niesamowita przewrotność i buta niemieckiego ambasadora!

Niemiecki rząd nie zaprzestaje swojej wyjątkowo bezczelnej i przewrotnej retoryki w sprawie kwestii reparacji wojennych, których Polska będzie się domagać. Ambasador RFN w Polsce Rolf Nikel w wywiadzie z tygodnikiem “Do Rzeczy” wprawdzie przyznał, że to Niemcy są odpowiedzialni za zbrodnie i zniszczenia dokonane w czasie II wojny światowej, ale szybko dodał, że rząd w Berlinie nie zamierza płacić Polsce odszkodowań za straty wojenne!

Przedstawiciel rządu kanclerz Angeli Merkel w Polsce przyznaje, że to jego rodacy dokonywali zbrodni i morderstw, ale uważa sprawę reparacji za zamkniętą: – Nie ma żadnej wątpliwości, że Niemcy ponoszą moralną odpowiedzialność za potworne zbrodnie w Polsce podczas II wojny światowej. I celowo mówię tu o Niemcach, a nie o nazistach, ponieważ za tymi zbrodniami stali niemieccy żołnierze, którzy zabijali w imieniu Niemiec. To coś, co przyznajemy i co będziemy przyznawać w przyszłości. Trzeba o tym pamiętać i mówić prawdę o tym, co się wydarzyło, o sprawcach i o ofiarach, a także o patriotycznych czynach wielu Polaków. Kwestia reparacji wojennych jest już jednak prawnie i politycznie zamknięta. Nasze władze w Berlinie wielokrotnie to podkreślały – stwierdził Nikel.

Ambasadora z Berlina nie interesują ekspertyzy Biura Analiz Sejmowych i przedstawia na to swoje argumenty, jakoby Niemcy dysponowali ekspertyzami mówiącymi, że sprawa jest przedawniona: – Moglibyśmy prowadzić teraz bardzo długa dyskusję dotyczącą tego, która strona ma bardziej trafne ekspertyzy prawne w tej sprawie – stwierdził.

Po raz kolejny ze strony przedstawiciela Niemiec pojawia się retoryka, którą powtarzają politycy “totalnej opozycji” o rzekomo doskonałych stosunkach i ambasador lekceważy skandaliczną wypowiedź szefowej niemieckiego MON Ursuli von der Leyden, która mówiła o wsparciu dla opozycji w Polsce: – Mamy bardzo dobre relacje z Polską i chcemy, by w przyszłości nasze stosunki nadal świetnie się rozwijały. Sugerowałbym więc, aby nie przykładać zbyt wielkiej wagi do każdej wypowiedzi. Łączy nas wiele pozytywnych spraw – powiedział dyplomata.

Słowa ambasadora Niemiec w Polsce Rolfa Nikela pokazują, że Berlin nie ma zamiaru płacić za swoje zbrodnie i szafuje fałszywymi słowami o doskonałych relacjach z Polską. Widać wyraźnie, że rząd kanclerz Angeli Merkel zrobi wszystko, aby nie zapłacić ani jednego euro za bandytyzm i zbrodnie swoich rodaków dokonane w czasie II wojny światowej. A opowieści o świetnych relacjach z Polską pan ambasador powinien zarzucić, gdyż powszechnie wiadomo, że będą one możliwe dopiero, kiedy Berlin wyrówna rachunki krzywd, tak jak zrobił to w przypadku Izraela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here