Odejście posła Andruszkiewicza rozwścieczyło Pawła Kukiza! Ostro atakuje byłego kolegę!

Odejście posła Adama Andruszkiewicza do koła Wolni i Solidarni kierowanego przez Kornela Morawieckiego wywołało emocjonalną reakcję Pawła Kukiza. Lider tej formacji zasugerował, że przejście młodego polityka nie były związane z jego poglądami i kpi z jego zaangażowania w organizacje narodowe. Polityk nie chciał komentować również słów Kornela Morawieckiego i Sylwestra Chruszcza na temat działań Kukiz’15.

Paweł Kukiz raz po raz daje powody, aby nie być traktowanym jako poważny polityk. Do wyborów szedł jako lider formacji, która na sztandarach niosła hasła obalenia Okrągłego Stołu i walki z systemem III RP, a tymczasem głosowania sejmowe pokazują, że były to tylko puste obietnice. Formacja ta głosowała zarówno za odwołaniem ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, jak i przeciwko ustawom wprowadzającym reformę wymiaru sprawiedliwości, stając ramię w ramię z Platformą Obywatelską.

Właśnie postawa Kukiz’15 w sprawie sądów oraz głosowanie przeciwko ministrowi Antoniemu Macierewiczowi była jednym z powodów odejścia posła Adama Andruszkiewicza. Paweł Kukiz wydaje się nie zauważać tej sytuacji i sugeruje, że przyczyny rozstania się młodego posła z jego ugrupowaniem były inne: – Poseł Andruszkiewicz mówi o myśli endeckiej, narodowej i ogłasza, że jest mu blisko do partii władzy w dniu, kiedy ta  po raz kolejny odrzuca projekt penalizacji banderyzmu. Jaki to jest endek, jaki narodowiec? Jakie były jego powody wyjścia z Klubu: ideologiczne czy jakieś inne? – atakuje Kukiz.

Podobnie, w ostry sposób odpowiada na zarzuty dwóch swoich byłych innych kolegów, Kornela Morawieckiego i Sylwestra Chruszcza, którzy również zauważali podobną postawę ekipy Pawła Kukiza mówiąc, że Kukiz’15  „staje się negatywną opozycją”. Lider tej formacji nie chce w ogóle odnosić się do tych zarzutów: – Mam duży szacunek do wieku, więc tutaj wolałbym nie wchodzić w dyskusję. To, co mówi Kornel Morawiecki i Sylwester Chruszcz, to są dla mnie naprawdę sprawy marginalne – bagatelizował sprawę Paweł Kukiz.

Odejście Adama Andruszkiewicza i agresywne słowa byłego lidera jego ugrupowania pokazują, że powody rozstania się z tym klubem kolejnych polityków wynikają z działań, które nie mają nic wspólnego z walką z systemem III RP. Oczywiście, Paweł Kukiz może się zarzekać, że jego ekipę wszystko różni od “totalnej opozycji”, ale kolejne działania i odejścia patriotycznie nastawionych polityków pokazują, że ugrupowanie to zdecydowanie rozmija się ze swoimi obietnicami wyborczymi i wsiąka w system, który chciało obalać.

3 KOMENTARZE

  1. Kukiz podobnie jak wcześniej Palikot byl wystawiony do wyborów przez swoich kolesi z PO tylko po to, żeby przechwycić choć cząstkę elektoratu mogącą zagłosować przeciw PO, a nie daj Boże na PiS.

    35

    5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here