Prymas Polski szokuje po raz kolejny! Nie dość, że świętuje Reformację, to jeszcze z HGW i panią “biskup” …

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski ujawnił dzisiaj na swoim profilu na Facebooku kolejne fakty, które kompromitują prymasa Polski, arcybiskupa Wojciecha Polaka. Po tym jak w wywiadzie dla “Tygodnika Powszechnego” zagroził on księżom, którzy będą protestować przeciwko przyjęciu imigrantów jedną z najcięższych kar kościelnych czyli suspensą okazuje się, że jeden z najważniejszych polskich biskupów jest członkiem Komitetu Honorowego obchodów 500 lat Reformacji.

Już sam ten fakt bulwersuje i pokazuje, że abp Wojciech Polak niekoniecznie jest zainteresowany czystością wiary katolickiej i chce świętować wydarzenie, które rozpoczęło podział Kościoła i powstanie religii protestanckich. Ksiądz Isakowicz-Zaleski zwraca uwagę na iście doborowe towarzystwo w tym komitecie: – Moim skromnym zdaniem, szeregowego duchownego, ks. Prymas Wojciech Polak nie powinien brać udziału w Komitecie Honorowym Obchodów 500-lecia Reformacji. Jest to bowiem świętowanie tragicznego rozłamu w Kościele. Tym bardziej, że członkami tego komitetu są m.in. skompromitowana polityczka (swego czasu charyzmatyczka) Hanna Gronkiewicz-Walz oraz “biskupka” Margot Käßmann, znana nie tylko z zaciekłej krytyki Watykanu, ale i z jazdy po pijaku i z rozwodu ze swym mężem – ocenił ks. Isakowicz-Zaleski.

Już sam fakt obecności prymasa Polski w takim gronie jest oburzający, a warto dodać, że Komitecie Honorowym zasiadają ponadto tacy ludzie jak były premier, a obecnie europoseł Platformy Obywatelskiej Jerzy Buzek, który atakował Polskę na forum Unii Europejskiej czy też ulubieniec “Gazety Wyborczej” pisarz Jerzy Pilch, który o Polakach delikatnie mówiąc wiele razy wyrażał się mało pochlebnie. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski ponadto dodaje, że wielcy poprzednicy księdza arcybiskupa Polaka z pewnością nie świętowaliby reformacji:

Udział w tym Komitecie naraża więc na szwank powagę urzędu Prymasa Polski. Nie ma wątpliwości, że wielcy poprzednicy ks. Prymasa Wojciecha Polaka, kardynałowie August Hlond i Stefan Wyszyński w tej sprawie zajęliby jednoznaczne stanowisko.

Prymas Polski, ksiądz arcybiskup Wojciech Polak okazuje się po raz kolejny być duchownym, który mało chlubnie zapisze się w historii Prymasów Polski. Jeśli zestawić go z takimi postaciami jak wspomniani kardynałowie Hlond czy Wyszyński, to widać przepaść w poziomie zarówno wiary, jak i troski o dobro własnej Ojczyzny. Wątpliwym jest też, aby zaangażowanie księdza prymasa w świętowanie 500-lecia Reformacji przyciągnęło wiernych do Kościoła. Można wręcz przypuszczać, że będzie miało odwrotny efekt …

18 KOMENTARZE

 1. I to nazwisko Polak ? Nomen omen patrząc na same nazwisko ( arabski, mazowiecki, warszawski itd) i oceniając potwornie dziwne wypowiedzi i zachowania może stwierdzić, że to to nie Polak i nie katolik. Bliżej mu do niejakiego pastora Chojecki ( czytane przez literkę O ale z kreską)

  69

  7
  • Un jest taki sam Polak,jak jego kolega Gądecki/prawdziwe nazwisko Hartman/ jak był nim Życiński,jak jest Petz,jak był Glemp,Muszyńśki,Nossol ponad połowa ” polskich” hierarchów sama swa obecnoscia w KK obraża co dziennie imię Boga..Są z zupełnie innej bajki Wielki Nauczyciel mówił,że jeśli Twoi duszpasterze wejda w schizmę, masz im wypowiedzieć posłuszeństwo.Zaraza jest juz wszędzie a w Rzymie od Soboru zwanego Vaticanum-II juz bez osłonek. W okresie celowo wywołanej przez masonó “Wiośnie Ludów,pogoniono papieża z Rzymu,osłone dały mu /na niby/ wojska francuskie a “pomocną dłoń”
   z złotymi szeklami wyciągnął do niego Rohtschild.. wszystko jasne? Czy cos dopisać?Stara maksyma,nie dało sie pokonać koscioła Chrystusowego frontalnie/m.innymi za pomoca wymyslonego Mahometa/ weszli do środka i niszczą go od środka.Co można? Szukać odpowiedzialnych kapłanó i ogłosic Polski kościół chrystusowy,bez tego małpiego cyrku tzw.”naszych” hierarchów.

   3

   0
 2. Prymas Wojciech Polak powinien dostać suspensę, i to natychmiast, a nie straszyć tym innych uczciwych księży, od których mógłby się uczyć patriotyzmu. Właśnie Ci księża, którzy potrafią szczerze wyrazić swoje poglądy i obawę o własny kraj, powinni być wzorem do naśladowania Księże Prymasie. Niestety, bardzo nam ksiądz Prymas podpadł, i ciężko będzie odzyskać nasze, wiernych zaufanie. Łatwiej by było zmienić tego Prymasa na innego, tym razem bardzo uważnie.

  103

  4
 3. Wyrzucić natychmiast z tej funkcji kościelnej, dać suspensę. To działanie przeciw Polsce Prymasie “Polak”. Kościół w Polsce jest dużo mniej wiarygodny z takim Prymasem. My, wierni takiego Prymasa nie chcemy !

  102

  4
 4. Kto wybiera prymasa???przeciez nie obywatele..wiec dlaczego ci co wybieraja popelniaja takie bledy,czyzby nie znali go wczesniej,jego pogladow itd…..jezeli ta funkcja jest wybieralana to napewno moze byc i wyrzucalna…..pogonic Polaka i po temacie…

  47

  2
 5. Skąd to zdziwienie?Papież Franciszek też postanowił uczcić rocznicę rozłamu…….Smutek ale i nadzieja,że Kościół Chrystusowy jednak przetrwa!

  36

  1
 6. W latach 60 słyszałem już że część środowisk anty kościelnych wysyłała swoich ludzi do seminarium duchownego oby pobierali nauki i zajmowali stanowiska w władzach kościelnych jeżeli taka możliwość zaistnienie lub niszczyli go od środka – może przyszedł ten czas. Druga ważna sprawa to taka: jaka wiara NARODU tacy księża bo się z niego wywodzą!!!!!! Musimy wymagać więcej od siebie być bliżej Boga i KOŚCIOŁA musimy odważnie wypominać grzechy nie bać się tego – stanąć w obronie zabijanych dzieci potępiać rozwody i niszczenie kultury katolickiej

  40

  1
  • Tak panie “graca” tylko, ze to biskupi i ksieza powinni trzymac Narod w wierze do Boga i w dobrym duchu. jezeli w Episkopacie jest balagan i nieodpowiedni biskupi, wykonyjacy zle swoja prace duszpasterska, to, jak wymagac od narodu aby byl dobrym, wiernym i poslusznym…. komu?!!! Przypatrujac sie ksiezom na wysokich stolkach odnosze wrazenie, ze zapomnieli oni po o tam sa i komu sluza?! Czyzby zmienili Biblie na talmud?!!!

   13

   1
 7. Pani Wojciechu “Polak” ja daje panu suspenze, za to jak pan (a.biskup) pluje na prawdziwych polskich patriotow. Czy naprawde nie ma w polskim Episkopacie nikogo aby odcial pana “Polaka” od mikrofonu, prasy i media na internecie. To wrecz zakrawa na zdrade Polski. Czy ten “ksziadz Polak” jest Polakiem?! Czy jest on polskim ksiedzem?! Czy jest on sluga Boga, czy tez jednym z tych, ktorzy wyznaja Talmud?!!!

  12

  3
 8. Tak panie “graca” lecz to biskupi i ksieza maja trzymac Narod w dobrym duchu i we wiarze w Boga. Jezeli tego nie ma … tam na gorze, to jak moze byc w spoleczenstwie, ktore jest zbulwersowane postepowaniem co niektotych biskupow!!! Prawda jest rowniez, ze SB i UB wstawialo swoich przygotowanych odpowiednio ludzi, jako V-kolumne w kosciele i teraz sa tego owoce! Jednym slowek “DOBRY KOMUNIZM” wyrzadzil bardo duzo zla w naszym Narodzie 🙁

  10

  1
 9. Papiesz Franciszek in jego sługusy to największy sukces zaplanowanego przez Gramsciego “marszu przez instytucje”. Komuniści stopniowo opanowali rozmaite stanowiska, nawet premierow i prezydentow. A teraz od paru lat trzymają w swoich łapach Watykan. I z tego nie ma wyjścia. Niektorzy sądzą, że wystarczy przeczekać, będzie następny papież, to będzie normalnie. Ale nic z tego. Franciszek zostal wybrany przez lewackie kolegium kardynalskie, usuwa z niego ostatnie pozostałości konserwatystów i mianuje nowych lewaków. Kościół rzymsko-katolicki został stracony dla chrześcijaństwa i cywilizacji europejskiej, która z chrześcijaństwa wyrosła. Im prędzej to zrozumiemy, tym lepiej. Pozbądźmy się złudzeń co do religii katolickiej promowanej obecnie przez Watykan. To forpoczta lewactwa, które posługuję sie islamizmem do zniszczenia europejskiej kultury chrześcijańskiej.

  1

  0
 10. To co ten emeryt napisal nie jest dalekie od prawdy obawiam sie ze ma duzo racji jednal jest zapisane ze kosciol Chrystosowy przetrwa I bramy piekielne go nie pochlona takeze ufajmy Bogu Chronmy Nasza Polske jednoczmy sie jestesmy wszyscy Polakami oprocz Polski nic wiecej nie mamy

  1

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here