Ledwo skończył się szczyt, a on już swoje! Tusk bezczelnie uderza w Polskę i rząd PiS!

Zaledwie skończył się szczyt Unii Europejskiej, a szef Rady Europejskiej Donald Tusk stwierdził, że chciałby aby Polska nie była izolowana. Jego marzeniem jest to, aby nasz kraj był widziany jako to państwo, które pomaga rozwiązywać problemy. Chociaż Tusk sam przyznał, że system relokacji imigrantów nie działał to jednak przy tej okazji zaatakował bez pardonu polski rząd:

Natomiast i tak należałoby oczekiwać od wszystkich partnerów tej dyskusji, żeby słuchali siebie nawzajem i żeby nie traktowali problemu migracji jako sposobu wygrywania wyłącznie takich egoistycznych interesów wewnętrznych. Sprawa jest bardzo trudna, groźna dla Europy, także w sensie politycznym. Mnie się marzy, żeby Polska na nowo, tak jak stosunkowo niedawno, była postrzegana jako państwo, które pomaga, ułatwia rozwiązywanie problemów, a nie tylko z zaciętą miną (…) mówi: nie, nie, nie. Nikt nie chce nielegalnej imigracji, ale niektórzy chcą poważnie o tym rozmawiać i pracować, a niektórzy wolą tylko demonstrować.

Tusk pytany był również o to, czy będzie planował powrót do Polski i życia politycznego w kraju. W odpowiedzi stwierdził, że nie będzie tej sprawy komentował i dodał, że ma mnóstwo pracy “dla Polski”. Przewodniczący Rady Europejskiej nie ukrywa, że dalej będzie dążył do końca izolacji Polski w Europy:

To nie jest tylko moja wyobraźnia, to jest moja stuprocentowa pewność, że dobra przyszłość dla Polski będzie wynikała bezpośrednio z pozycji Polski w Europie, a nie poza Europą. Ja się budzę i zasypiam z jedną myślą – co zrobić, żeby Polska nie była izolowana w Europie.

Widać wyraźnie, że Donald Tusk nawet nie udaje bezstronności, jaką powinien cechować się w czasie zasiadania na stanowisku szefa Rady Europejskiej. Mimo, że eurokraci przyznali się do porażki przy systemie relokacji nielegalnych imigrantów, to Tusk zaatakował przy tej okazji nasz kraj i przyznał, że będzie robił dalej wszystko po to, aby jak to powiedział “Polska nie była izolowana w Europie”. Co to stwierdzenie oznacza łatwo odgadnąć, gdyż Tusk zrobi wszystko, aby Polska wróciła do sytuacji sprzed jesieni 2015 roku.

8 KOMENTARZE

 1. PRZAECIEZ POLSKA JEST W EUROPIE I JEJ NIKT NIE IZOLUJE TO TYLKO NIEKTORE PANSTWA EUROPY IZOLUJA SIE OD POLSKI bo nie chca splacic DLUGOW

  82

  0
 2. Tusku przez lata pokazywales nam na co cie stac i to bylo straszne. Wiec teraz daj nam spokoj bo twoje spojrzenie na Polske sa zdradzieckie antypolskie.

  62

  1
 3. Tusku Polska cię nie potrzebuje , możesz się od niej izolować to będzie tylko skutkowało pozytywnie na jej rozwój , im ty jesteś dalej od niej ze swoim zjadliwym jęzorem i lepiącymi łapkami tym lepiej …!!!

  44

  1
 4. Co za nowy model volkswagena !! nawet w czasie II Wojnie Światowej, ciężko byłoby takich znaleźć takiego folksdojcza, jak ten wnuczek faszysty POdlizujący się szkopom. Czy taka kreatura nie powinna być personą non grata w Polsce ?

  16

  1
 5. Szanowny Panie “Jaro”. Pogardzam wypowiedziami p.Tuska. Nie pogardzam osobą, która jest dla nas pewnym “zadaniem”. Dzięki niemu możemy dostrzec, jak wielka może być odległość intelektu od moralności. Mnie też wydaje się, że jego zachowanie jest zdradą. Natomiast ośmielam się pisać, iż Pana słowa nawiązujące do Dziadka są okrutne i niesprawiedliwe. Żaden Polak na Kaszubach nie uszedł z życiem, gdy nie podpisał volks-listy. Dramat życia i śmierci. Z tego nie można się naigrawać. Polacy pod groźbą utraty życia stali się poborowymi do wojsk niemieckich. Modlę się za tych Polaków, którzy zginęli w wojnie.
  Nie piszę tych słów, aby wszczynać dyskusję. Piszę z prośbą o szacunek człowieka do człowieka. (Nie jestem Kaszubem i szanuję Kaszubów, tak jak tych z podlasia, z poznańskiego czy warmińskiego).

  5

  3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here