On NAPRAWDĘ to powiedział! Zobacz, co według papieża jest przyczyną głodu na świecie!

Papież Franciszek nie przestaje zaskakiwać. Niestety nie są to zaskoczenia przyjemne zarówno dla wiernych katolików zmartwionych relatywizującą naukę o małżeństwie adhortacją Amoris Laetitia czy mieszkańców Europy przerażonych wizją kolejnych setek tysięcy islamskich imigrantów, których przyjmowanie popiera Ojciec Święty. Dzisiaj Franciszek po raz kolejny zszokował wszystkich myślących ludzi i stwierdził, że walka ze zmianami klimatu jest pomoże w rozwiązaniu problemu głodu na świecie!.

Papież wystąpił dzisiaj w Rzymie na na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) z okazji Światowego Dnia Żywności. Może zaskakiwać, że w dniu wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II, a także wspomnienia świętej Jadwigi Śląskiej papież świętuje wraz z ONZ. Jednak wystąpienie papieża i jego przemówienie po prostu urąga zdrowemu rozsądkowi. Franciszek stwierdził, że przyczynami głodu na świecie są konflikty zbrojne i … zmiany klimatyczne. O ile w pierwszej sprawie można przyznać mu rację, to szokująca jest propozycja na zmianę tej sytuacji: – Aby rozwiązać konflikty, będące przyczyną migracji i niedożywienia milionów ludzi konieczne jest “totalne zobowiązanie na rzecz stopniowego i systematycznego rozbrojenia, przewidzianego w Karcie Narodów Zjednoczonych, jak i położenie kresu ponurej pladze handlu bronią.

W czasach wojującego islamu, prężącej muskuły Korei Północnej, coraz potężniejszych Chin i Rosji nie ukrywającej swoich mocarstwowych ambicji, papież proponuje rozbrojenie. Nie wiadomo skąd czerpie on swoje pomysły, ale nie był to jedyny dzisiejszy “kwiatek” Franciszka. Według niego, kolejnym problemem są zmiany klimatyczne, które powinny być zatrzymane i to ma pomóc rozwiązać klęskę głodu.

Szkoda tylko, że papież nie raczył wspomnieć o jakie zmiany chodzi, a ograniczył się jedynie do kilku frazesów powtarzanych przez lewicowo-liberalne elity próbujące uczynić z walki z domniemanym ociepleniem klimatem niemal światową religię. Według papieża utrzymanie równowagi ekosystemów oraz sprawiedliwa dystrybucja żywności pomogą powstrzymać głód na świecie.

Czytając dzisiejsze słowa papieża Franciszka można odnieść wrażenie, że nie interesuje go Bóg, Kościół, Matka Boża czy wieczne zbawienie wiernych, ale stał on się kimś w rodzaju politycznie poprawnego polityka powtarzającego coraz bardziej kuriozalne frazesy. Propozycje o rozbrojeniu i walce ze zmianami klimatycznymi jako sposobach na ograniczenie klęski głodu są po prostu absurdalne i wiernych katolików może ogarnąć jedynie uczucie zażenowania. Na usta ciśnie się pytanie: kim jesteś ojcze Bergoglio?

16 KOMENTARZE

 1. Papież Franciszek ma rację. Kto pisał ten artykuł? Niestety autor artykulu ma coś na oczach i dlatego widzi skrzywiony obraz miłości Boga

  8

  15
 2. Co do Papieza Franciszka przyznaje mu w wielu pogladach racje -tylko dewotki i dewoty nie rozumieja slow , co OJCIEC chce przekazac.Jedyne,czemu jestem przeciwna kategorycznie to sciaganie ty muzulmanow -EUROPA sluzy im tylko do wykorzystania !!!!! Juz udowodnili wystarczajaco , co potrafia i takich mamy kochac -przeciez to trzeba byc kompletnym GLUPCEM , ZEBY TEJ RASIE ZAUFAC -PRZYKRO MI , ale taka jest prawda !!!!!!

  9

  9
  • Przepraszam, ale tą wypowiedzią trochę Pani zaprzecza sobie – z jednej strony nazywa Pani dewotami tych, którzy nie zgadzają się z Papieżem( nie rozumieją słów, które Papież chce przekazać) a z drugiem nazywa Pani Pani Papieża kompletnym głupcem- bo wyraża zaufanie do TEJ rasy…..

   13

   2
  • Chce przypominic powiedzenie :” kto z was jest bez winy niech rzuci kamienie…”. Prawdopodobnie milosc bliznego, ze najwazniejsza rzecz na tym swiecie. Cala reszta ma znaczenie drugorzedne. Nie wierze aby Franciszek sie pomylil! On wie cos o czym my nie mamy pojecia.

   1

   0
   • Obecny papież musi być jednoznaczny i bez winy. Tak jak Jan Paweł II. Żadne żydowskie i bestialskie rzucanie kamieniem, nie rozwiążę niczego,wobec narastającego bezprawia i bezkarności ludzi władzy . Prawo musi być nowe ! …

    0

    0
 3. Gdyby USA i Izrael zaprzestały podjudzania do wojen i nie czerpały ogromnych zysków z handlu bronią.. nie byłoby tyle głodu i nędzy na świecie. Nie zwalajcie na Rosję zagrożenia.. oni muszą siec zbroić bo mają ogromny teren do obrony. Rosja i ZSRR były napadane wielokroć i tylko się broniły ..Gdyby wrogów nie pokonali byłoby to co z Polską .. zniknęliby z mapy. A USA, Niemcy, Anglia może i Chyciny grabiliby ten kraj jako zaborcy.

  0

  3
  • Z punktu widzenia rosjanina ta wypowiedż ma jakiś sens. Niestety zbyt często kraj mimo że ma wszystkiego pod dostatkiem , i tak często występował jako agresor ,a nie obrońca swojego terytorium.

   1

   0
   • A jakie interesy miał Kreml z Afryce w latach 60-tych ? Jakie były przyczyny agresji na Afganistan ? Kto im kazał się wpychać do IRAKU czy Egiptu ? Kiedyś było takie pytanie : Z kim graniczy ZSRR ? Odpowiedź : Z KIM CHCE !!

    4

    0
 4. Obecny papież pieprzy głupoty. Prawdę mówił Jan Paweł II – polski papież. Identycznie jest z polityką, ponieważ to Polski Rząd zatrzymał głupotę unii europejskiej.

  3

  0
 5. Mam dość tego oszustwa ! Kto kontroluje i likwiduje wpisy nt, Papierza ? Obecny papież pieprzy głupoty i nie jest przedstawicielem wielu katolików.

  1

  0
 6. Argentyńska Kongregacja Wiary jeszcze w latach 1990 negatywnie oceniła kandydaturę ks. Bergolio na Biskupa z powodu niezrównoważenia psychicznego. W 1999 r. Ks. Bergolio został członkiem Club Rotary masońskiej loży. Jego notowania tak poszybowały,że obecnie sprawuje urząd Głowy Kościoła Katolickiego. Bardzo zastanawiające.

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here