Fińskie społeczeństwo ma dość nielegalnych imigrantów! Czy Europa wreszcie się obudzi?

Prawie 60 proc. Finów uważa, że imigranci, którzy nie otrzymali prawa do azylu w ich kraju powinni zostać umieszczeni w zamkniętych ośrodkach. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego w na początku października przez ośrodek Kantar TNS, którego wyniki zostały opublikowane w niedzielę.

Badanie wykonano na zlecenie partii Finowie (PS), która jest niechętna polityce rządu w Helsinkach, a do czerwca była członkiem koalicji rządowej, której liderem jest Juha Sipila( KSK). Dziennik „Helsingin Sanomat” publikuje szczegółowe wyniki sondażu. Aż 59% ankietowanych uważa, że uchodźcy i imigranci, którym odmówiono prawa do azylu, powinni zostać umieszczani w zamkniętych ośrodkach aż do czasu ich deportacji do krajów pochodzenia.

Prawie co piąty badany uważa, że powinno być inaczej i nielegalni przybysze powinni mieć prawo do swobodnego przemieszczania się po kraju. Inni badani w tej sprawie nie mają wyrobionego zdania w tej sprawie. Z sondażu wynika, że Finowie popierają te rozwiązania niezależnie od sympatii politycznych; izolowania nielegalnych imigrantów chce 67% wyborców obecnej koalicji rządowej i 56% sympatyków opozycji.

Ożywiona dyskusja na ten temat zaczęła się od sierpniowego zamachu w Turku, w którym 18-letni marokański imigrant zaatakował przypadkowych przechodniów, rzucając się na nich z nożem. Jego ofiarami padły wówczas dwie kobiety, a kilka innych osób zostało rannych. Napastnik był jednym z imigrantów, któremu władze odmówiły azylu w 2016 roku, ale przebywał on w otwartym ośrodku dla uchodźców i miał możliwość przeprowadzenia zamachu.

Wyniki sondażu przeprowadzonego w Finlandii pokazują, że tamtejsze społeczeństwo chyba powoli budzi się z politycznie poprawnego snu i zachwytu polityką multikulti forsowaną przez władze w krajach Europy Zachodniej. Pełzająca islamizacja, zamachy, morderstwa, gwałty i ataki na kobiety oraz spadek bezpieczeństwa na ulicach powodują, że ludzie powoli zaczynają sobie zdawać sprawę z niebezpieczeństwa, jakie przyniosło masowe przyjmowanie islamskich imigrantów. Czy Europa wreszcie opamięta się i przestanie sama się niszczyć ściągając kolejne tysiące imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu? Nie wiadomo, ale pewne pozytywne symptomy zmian można już zauważać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here