Skandal! PO i Nowoczesna murem za niemiecką i antypolską rezolucją!

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło wczoraj wieczorem rezolucję dotyczącą między innymi Polski. Jest tam wezwanie pięciu krajów, w tym naszego do do działań mających na celu przywrócenie rządów prawa. Co bardziej oburzające autorem tego dokumentu jest niemiecki poseł do Bundestagu Bernd Fabritius, szef Związku Wypędzonych – organizacji wielokrotnie atakującej nasz kraj i fałszującej historię II wojny światowej.

Za przyjęciem uchwały głosowało 42 członków Zgromadzenia RE, a 9 było przeciwko. Politycy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej po raz kolejny poparli rozwiązania uderzające w nasz kraj i dali świadectwo, komu tak naprawdę służą. Przegłosowana rezolucja dotyczy oprócz Polski 4 innych państw: Bułgarii, Mołdawii, Rumunii i Turcji. Szczególnie oburzające, kłamliwe i bezczelne jest stawianie Polski obok Turcji, państwa rządzonego twardą rękę przez prezydenta Recepa Erdogana, gdzie aresztowania i wyroki dla opozycji i niechętnych władzy urzędników są na porządku dziennym. Rezolucja, napisana przez niemieckiego polityka, znanego z fałszowania historii jest utrzymana w wyjątkowo bezczelnym tonie:

[Rezolucja] wzywa polskie władze, aby powstrzymały się od wszelkich reform, które mogłyby zagrozić poszanowaniu zasad państwa prawa, a zwłaszcza funkcjonowaniu KRS i niezawisłości sądownictwa oraz prokuratorów. Zachęcamy również polskie władze do korzystania z odpowiednich uregulowań Rady Europy, (…) do pełnej współpracy z jej organami oraz do wdrożenia zaleceń Komisji Weneckiej.

Trafnie ocenił ten kłamliwy, antypolski i bezczelny dokument autorstwa szefa Związku Wypędzonych Bernda Fabritiusa, Krzysztof Szczerski – minister w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy – Wartość tego typu dokumentu jest równa wartości papieru, na którym został wydrukowany.

Również poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński w zdecydowanych słowach dał odpór eurokratom, ciągle próbującym ustawiać Polskę do pionu i wytknął szczególnie zajadłe, antypolskie działania wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa:

Zanim będziecie nas oceniać, spójrzcie w lustro i zapytajcie siebie, jak sądownictwo wygląda u was. Co z Holandią, co z panem Timmermansem. Czy tam jest Trybunał Konstytucyjny? Nie ma go, jednak Polska jest wytykana palcami za łamanie konstytucji, jak mówią.

Przegłosowanie rezolucji przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy nie ma większego znaczenia, ale po raz kolejny pokazuje postawę polityków Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, którzy popierają uchwałę uderzającą w Polskę autorstwa niemieckiego polityka. Chyba właściwym krokiem byłoby wsparcie posła Adama Andruszkiewicza, który zapowiedział zbudowanie zespołu prawników i rozszerzenie pojęcia zdrady dyplomatycznej. Może wtedy niektórzy ludzie reprezentujący nas za granicą zaczęliby myśleć o interesie Polski, a nie Brukseli, Berlina czy Paryża.

2 KOMENTARZE

  1. Niestety moim zdaniem dzisiaj w Unii rządzą karły zarówno pod względem intelektualnym jak i moralnym. nie przypuszczałem wcześniej, że mogą nadejść czasy kiedy do władzy w Europie Zachodniej dojdą ludzie którzy dobro postrzegają w kategorii zła, którzy zdziwaczenie, chamstwo, deprawację, złodziejstwo oraz morderstwo nad najsłabszymi uznają za godne pochwały. Wstyd mi za Unijne elity dla których godność człowieka nie ma żadnego znaczenia a sens życia ma znajdować swoje spełnienie w konsumpcji, pracy i bezrefleksyjnemu życiu. Kreują model debila dla którego szczęściem jest zakup nowego bmw, udział w grupowej orgii, życie bez Boga, moralności i miłości za to płytką plugawą przyjemnością.

    7

    0
  2. Niemcy winni są Polsce ogromne pieniądze za ogromne zniszczenia i wymordowania kilka milionów Polaków /te pieniądze nie oddadzą nawet ułamka procent rekompensaty za ich bestialstwa/. Teraz chcą ponownie zająć Polskę, ale przy pomocy sprzedawczyków i zdrajców polskich z wrogich partii oszustów i nowoczesnych sprzedawczyków. Tych sprzedawczyków i zdrajców dopingują wrogowie komunistyczni, złodzieje i oszuści i karierowicze, którzy jeszcze nie są rozliczeni. Prawdziwi Polacy są czujni i nie oddadzą OJCZYZNY wrogom zagranicznym i niestety polskim również.

    3

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here