Polski “Hannibal Lecter” uniknie więzienia?! Zaskakująca decyzja lekarzy!

Jak informuje “Super Express” Robert J., który w wyjątkowo sadystyczny, inspirowany filmem “Milczenie owiec” zamordował 23-letnią Katarzynę Z., studentkę Uniwersytetu Jagiellońskiego nie trafił do więzienia, ale na oddział psychiatryczny w zakładzie karnym. Specjaliści mają zbadać, czy okrutny zabójca nie jest chory psychicznie i czy może odpowiadać za tę brutalną zbrodnię.

Robert J. trafił wprawdzie do celi, ale jest to oddział psychiatryczny w więzieniu przy ulicy Montelupich w Krakowie. Jak wyjaśnia Anna Czajczyk – rzeczniczka dyrektora Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Krakowie, taka była decyzja lekarzy – Tak zdecydowali lekarze, ale nie jest to typowa obserwacja sądowo-psychiatryczna.

Mężczyzna był już podejrzewany o niepoczytalność. Jest faktem, że był on leczony na schizofrenię, a jego sąsiedzi mówią o dziwnych zachowaniach takich jak rozmowy z samym sobą czy przesadna religijność, która wyrażała się między innymi w leżeniu krzyżem przed ołtarzem w pobliskim kościele. Ten wątek potwierdzają dziennikarze “Super Expressu” i świadczą o tym święte obrazy, krucyfiksy czy figura Matki Bożej znajdująca się w jego pokoju.

Obecnie Robert J. przebywa w normalnej dwuosobowej celi z współwięźniem dobranym pod względem charakteru. Więźniowie są cały czas monitorowani, a nadzorujący ich lekarze mają zwracać uwagę na ewentualne niepokojące zachowania. Jak dodaje Anna Czajczyk, osadzeni nie są skuci kajdankami – Pacjenci przebywający na tym oddziale nie są w kajdankach, spotykają się z wychowawcą, ale także z personelem medycznym, psychiatrą i psychologiem.

Jeśli specjaliści uznają, że Robert J. jest niepoczytalny, to może się okazać, że brutalny morderca nie będzie odpowiadał przez sądem. Gdyby tak się stało, to z pewnością wywołałoby to spore oburzenie pośród opinii publicznej i można będzie odnieść wrażenie, że po raz kolejny okrutny morderca unika zasłużonej kary za brutalne przestępstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here