PO planuje kolejne uderzenie w ministra Macierewicza! Chcą posłużyć się prezydentem!

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna przedstawił dzisiaj, podczas spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą wniosek o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Spotkanie tego gremium miałoby dotyczyć aktywności i działalności ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Nie ma wątpliwości, że jest kolejny, celowy atak na szefa MON. Platforma chce cynicznie wykorzystać prezydenta Dudę i ostatnie konflikty na linii Pałac Prezydencki-Ministerstwo Obrony Narodowej do kolejnej akcji szkalującej ministra Macierewicza.

Informację tę potwierdził dzisiaj wieczorem rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, który powiedział, że szef PO zwrócił się do głowy państwa z taką prośbą. Jak informował Schetyna, po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą, gospodarz Pałacu Prezydenckiego miał “poważnie rozważyć tę prośbę”.

Nie ma wątpliwości, że jest to kolejna próba rozpętania nagonki na ministra Macierewicza i wywołania podziałów w obozie rządzącym. Schetyna próbuje ratować swoją partię, dla której poparcie dramatycznie spada taką, kłamliwą akcją. Sam szef PO mówił, że tematem Rady Bezpieczeństwa Narodowego miałaby być treść paszkwilanckiej książki Tomasza Piątka pod tytułem “Macierewicz i jego tajemnice”:

W związku ze złą aktywnością i z tym wszystkim, o czym dowiadujemy się, szczególnie w ostatnich tygodniach i miesiącach, szczególnie po wydaniu książki Tomasza Piątka odnośnie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, (…) prosiłem pana prezydenta Dudę, żeby zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, która zajmie się tą sprawą.

Wcześniej posłowie Platformy Obywatelskiej próbowali przekonywać premier Beatę Szydło do zawieszenia ministra Macierewicza i tego, aby wyjaśnił on swoje rzekome powiązania z Rosjanami opisane w wyżej wymienionej książce. Według tej publikacji minister Macierewicz miał mieć związki z Siemionem Mogilewiczem, rosyjskim gangsterem powiązanym z tamtejszymi wojskowymi służbami specjalnymi GRU oraz samym prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk zdecydowanie odpowiedział na zarzuty polityków Platformy i kłamliwe oskarżenia wobec swojego przełożonego. Według ministra Dworczyka, który wypowiadał się dzisiaj dla Polskiej Agencji Prasowej działania polityków PO:

to kolejny, bardzo przykry przykład cynicznego wykorzystywania polskich Sił Zbrojnych do bieżącej walki politycznej i atakowania ministra obrony narodowej przy użyciu nieprawdziwych lub zmanipulowanych informacji.

Przypomnijmy, że sam minister Antoni Macierewicz pod koniec czerwca złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez autora tej książki Tomasza Piątka. Sprawa oskarżeń wobec Macierewicza wydaje się być kompletnie wyssana z palca, gdyż cała polityczna i publiczna działalność szefa MON od zawsze była solą w oku Moskwy i jej popleczników, takich jak choćby oficerów byłych Wojskowych Służb Informacyjnych zlikwidowanych przez ministra. Dzisiejsze zapowiedzi Schetyny to kolejna próba podgrzania konfliktu na linii prezydent-szef MON i działanie zakrojone na ratowanie dramatycznie niskich notowań Platformy Obywatelskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here