Fałsz i przewrotność ambasadora Niemiec! Berlin nie chce zapłacić za zbrodnie i bezczelnie mówi o modelowym pojednaniu!

Ambasador Niemiec w Polsce Rolf Nikel powtórzył stanowisko rządu kanclerz Angeli Merkel, który uważa, że kwestia wypłaty odszkodowań za II wojnę światową dla Polski jest już dawno zamknięte pod względem politycznym i prawnym. Reprezentant Berlina w Polsce oprócz stwierdzenia stanowiska rządu Merkel popisał się wyjątkowo bezczelnym konstruktem myślowym, jakoby proces pojednania polsko-niemieckiego był modelowym przykładem odbudowy relacji sąsiedzkich oraz wielkim osiągnięciem obu państw!

Rolf Nikel stwierdził, że kwestia wypłaty reparacji wojennych jest zamknięta, ale jednocześnie Niemcy są odpowiedzialne za zbrodnie II wojny światowej. Jest to dość unikatowa myśl, gdyż niemiecka odpowiedzialność jest tylko werbalna i nie oznacza żadnych działań wynagradzających:

Uważamy, tak jak wyraziliśmy to wielokrotnie, że kwestia aspektów prawnych i politycznych jest zamknięta. Ale chcę powiedzieć, że odpowiedzialność za potworne zbrodnie dokonane w Polsce w czasie II Wojny Światowej to coś, co jest niezmiernie ważne dla naszego własnego zrozumienia. Dla nas uznanie faktu, że to właśnie niemieccy żołnierze zabijali w imieniu Niemiec jest rzeczą fundamentalną i popiera to większość mieszkańców Niemiec.

Następnie, niemiecki polityk przeszedł do tradycyjnej już niemieckiej buty i arogancji, stwierdzając, że Niemcy zrekompensowali Polsce straszliwe mordy, zbrodnie i grabieże. Dodawał również, że nie należy grzebać w przeszłości i patrzeć do przodu:

Mieliśmy szereg decyzji, które zostały podjęte, by zrekompensować te krzywdy Polakom. Do dzisiaj jeszcze wypłacamy renty niektórym, którzy pracowali np. w obozach pracy przymusowej. Musimy sobie poradzić z tą odpowiedzialność. 72 lata po wojnie, gdy dwa nowe pokolenia mieszkają w Niemczech, powinniśmy patrzeć w przyszłość.

Ta, wyjątkowo bezczelna i kłamliwa wypowiedź nie była jedyną, jakiej udzielił ambasador Nikel. Sugerował on, że polsko-niemieckie pojednanie jest zakończone i jest modelowym przykładem budowania relacji międzypaństwowych:

Proces pojednania jest dla nas prawdziwym skarbem i nadal zazdroszczą nam na świecie tego, co osiągnęliśmy w tym procesie pojednania. To jest coś, co jest absolutnym cudem. Powinniśmy starać się to rozwijać.

Takie słowa są absolutnie skandaliczne. Niemcy nie wypłacili naszemu państwu odszkodowań za zniszczenia i zbrodnie wojenne i śmią mówić o modelowym pojednaniu jako o wielkim osiągnięciu. Pewnie z punktu widzenia Berlina tak jest, gdyż kat uniknął zadośćuczynienia wobec ofiary. Wypowiedzi ambasadora Niemiec Rolfa Nikela były wyjątkowo bezczelne i aroganckie i pokazują, że rząd Niemiec kompletnie lekceważy tę sprawę i dalej próbuje manipulować i fałszować historię oraz fakty dotyczące II wojny światowej i jej skutków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here